iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max a ich nedostatok

Pandémia koronavírusu spôsobila problémy po celom svete a to najmä v továrniach, kde nestíhajú vyrábať. Spoločnosť Apple pociťuje veľký nedostatok čipov pre správu napájania a takisto LiDAR skenerov, ktoré používa iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Existujú zdôvodnené obavy, že tento stav bude pokračovať ďalej alebo sa ešte zhorší.

V súčasnosti sa vo veľkom hovorí o ťažko zasiahnutom automobilovom priemysle, kde nedostatok komponentov spôsobil stratu tržieb na úrovni 61 miliárd amerických dolárov. Odborníci však varujú, že toto isté pocíti aj segment spotrebnej elektroniky a vplyv na tržby bude ešte väčší.

Agentúra Bloomberg uvádza, že kríza koronavírusu spôsobila „dokonalú búrku“ zníženej ponuky a zvýšeného dopytu. Analytici sa ale obávajú, že je to len začiatok.

Pokiaľ výrobcovia čipov pracujú na plný výkon, jediným spôsobom, ako zvýšiť produkciu, je vybudovanie nových výrobných liniek alebo závodov. Bavíme sa o procesoch, ktoré trvajú dlhé mesiace alebo dokonca roky.

Apple je našťastie v lepšej pozícii, ako väčšina ostatných firiem. Môže za to najmä jeho veľkosť a vplyv, ktorý výrobcom umožňuje uzatvárať výhodné zmluvné podmienky. Stále sú tu ale určité limity, ktorým sa nedokážu brániť ani v Cupertine. Uvidíme, ako to vo finále dopadne.

Prečítajte si tiež  Pre koho je určený iPhone 11? Oplatí sa jeho kúpa?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -