Spoločnosť Apple už onedlho odštartuje veľký predaj svojich úplne nových inteligentných hodiniek Apple Watch, ktorých cena bude štartovať na 349$ za menší hliníkový model s uhlopriečkou 38mm. Okrem toho sa však budú predávať aj Apple Watch Edition a teda hodinky z 18-karátového zlata. A teraz pozor, ich cena môže byť aj 10 000$!

Apple Watch Edition a ich astronomická cena

Už od predstavenia zlatej verzie hodiniek Apple Watch bolo jasné, že nepôjde o tovar, ktorý by si mohli dovoliť bežní smrteľníci. Pôjde skôr o tovar, ktorý si budú kupovať tí, ktorých výplatné pásky sa pohybujú v desiatkach či stovkách tisícoch dolárov. Aj keď je takýchto ľudí omnoho menej, Apple na nich zarobí keďže cena Apple Watch Edition a teda edícia vyrobená z 18-karátového zlata má začínať na cenovke približne 5 000$.

- Reklama -

To však nie je zďaleka všetko! Podľa Johna Grubera z Daring Fireball sa cena za zlaté hodinky od Apple môže vyšplhať bez problémov aj na 10 000$. Ide o to, že hodinky v tomto prevedení budú pomerne vzácny tovar a pokiaľ budete chcieť 42mm verziu s nejakým tým „exkluzívnym“ náramkom, tak budete musieť aj patrične zaplatiť. Každopádne, pokiaľ by Apple ponúklo za zlaté hodinky cenovku medzi 5-10 tisícmi dolárov, zarobilo by na nich neuveriteľné peniaze, keďže marža by mohla byť pokojne aj 90% (v prípade verzie za 10 000$).

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk

John Gruber tiež dodáva, že si nie je istý, či budú zlaté hodinky vôbec dostupné inde ako v obchodoch Apple Store. Vraj sú totiž príliš exkluzívne na to, aby ich Apple predávalo aj do iných, bežných obchodov a navyše sa plánuje veľká prestavba Apple Store práve kvôli hodinkám. Podľa zdrojov by malo byť ku začiatku predaja dostupných asi 1 milión zlatých hodiniek čo je asi 1/5 z celkových predajov inteligentných hodiniek za uplynulý rok. Nezabúdajme však na fakt, že ide o hodinky, ktorých cena môže byť aj 40-50 násobne vyššia!

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.