Spoločnosť Apple uviedla na trh úplne nové hodinky Apple Watch, ktorých cenovka sa pohybuje v rozmedzí 349-17 000$. Netreba zabúdať, že za tieto peniaze dostanete svojim spôsobom ten istý produkt. Rozdiel bude len v použitých materiáloch a samozrejme cenovke. Niekto by však mohol chcieť Apple Watch Edition, no za sumu, ktorú pýta Apple si ich nemôže dovoliť. Máme riešenie!

Apple Watch Sport, teda vlastne Edition!

To riešenie nemáme tak úplne my ale jeden borec, ktorý svojim YouTube videom pobavil celý svet. Na začiatku videa taktne naznačil, že za tých základných 12 000$ dostanete prakticky to isté ako za 399$ len s tým rozdielom, že na jedných hodinkách bude zlato a na druhých nie. Každopádne si priznajme, že sa vždy nájde niekto, kto sa cíti byť viac a má na to nosiť Apple Watch Sport s tým, že farba hodiniek bude zmenená a on sa bude cítiť ako z vyššej vrstvy. Hovoríme konkrétne o chlapíkovi menom Casey Neistat, ktorý si spravil s vysokej ceny Apple Watch Edition takpovediac veľkú srandu a vytvoril ich repliku z najlacnejšej edície sport. Ako to urobil?

- Reklama -

No on sa s tým vlastne vôbec nebabral a celá prerábka ho stála okolo 10$/€ a niekoľko hodín času. Zakúpil jeden zlatý sprej, kryciu pásku, no a potom orezávač, ktorým zakryl displej a spodnú časť, kde sa nachádzajú senzory a magnetické nabíjanie. Potom už len stačilo zobrať do ruky sprej a premeniť najlacnejšie Apple Watch Sport na najdrahšie Apple Watch Edition. Navyše mal výhodu v tom, že hodinky sú vodotesné a tak sa nemusel báť toho, že by sa sprej náhodou dostal na miesto, kde sa dostať nemal. Aj keď výsledok nevyzerá zle,  zblízka je pomerne jasne vidieť, že o originálne Apple Watch Edition nejde, keďže na ich výrobu bola použitá matná zlatá. Každopádne to nie je ani taká tragédia vzhľadom na to, že zo vzdialenosti, z ktorej sa vám bude väčšina ľudí pozerať na ruku, vyzerajú hodinky naozaj pomerne dôveryhodne.

Pokiaľ by bol niekto ešte šikovnejší a zohnal si lesklý sprej (a dal by si samozrejme na nastriekaní farby dokonalo záležať), dali by sa hodinky premeniť na omnoho dôveryhodnejšie s tým, že by bol problém rozpoznať ich od skutočnej zlatej edície. Tu by však človek musel byť naozaj borec. Dokonca nás napadá aj zlatá fólia, pri ktorej by však mohol byť problém s nanášaním.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.