Pokiaľ si si zakúpil hodinky Apple Watch a už sa nevieš dočkať na to, ako vďaka nim pomocou jednoduchého ťaháku urobíš na svojej zahraničnej Univerite (predsa len na Slovensku ešte asi ani nevedia o ničom ako „inteligentné hodinky“), pravdepodobne narazíš na problém. Univerzity po celom svete totiž začínajú študentom zakazovať nosiť wearable zariadenia na skúšky.

Apple Watch ako ťahák

Spoločnosť Apple je jediná spoločnosť na svete, ktorá svoje inteligentné hodinky dokázala predať v obrovských množstvách. Ľudia ich milujú a pravdepodobne k tomu prispieva aj fakt, že sa dajú využiť ako druhý displej iPhonu. To by však mohli zneužiť študenti v školách, ktorý by sa týmto spôsobom dostali k odpovediam na svoje testy ešte jednoduchšie ako by mali niečo vyhľadávať na svojich smartfónoch. Pri Apple Watch je to konkrétne asi 5 sekúnd po ktorých displej opäť zhasne. To je dostatočná doba na to, aby študent stihol odsledovať to, aká je odpoveď na danú otázku.

Prvý prípad, kde vyslovene zakazujú študentom nosiť Apple Watch a iné inteligentné hodinky pochádza z Austrálie a ide o Univerzitu New South Wales University. Práve tu asi Apple Watch na skúškach len tak ľahko nepoužiješ. Avšak, nejde ani z ďaleka o prvú Univerzitu, ktorá zakázala využívanie wearable zariadení. V Anglicku totiž niečo podobné fungovalo ešte predtým, ako Apple vôbec Apple Watch predstavilo. Už len čakať, kým tento trend prejde aj ku nám či do susedného Česka, kde taktiež množstvo Slovákov študuje.

Prečítajte si tiež  Apple nechce aplikácie tretích strán, ktoré zobrazujú čas!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.