V roku 1996 bola na trh uvedená legendárna strieľačka Quake 1, ktorú si možno pamätajú naši starší čitatelia. A aj keď vznikol tento titul primárne pre počítač, youtuber MyOwnClone ho koncom augusta dokázal portovať na inteligentné hodinky Apple Watch.

Aby toho navyše nebolo málo, išlo o starší model Series 5, ktorý už neponúka najmodernejší hardvér, no stále dokázal poskytnúť unikátne ovládanie za pomoci digitálnej korunky či dotykových tlačidiel.

Vo svojom oficiálnom popise ku tomuto portu MyOwnClone dodáva, že samotný port postavil na základe existujúcich portov Quake 1 pre platformu iOS a macOS. Zároveň však musel vykonať niekoľko náročných úprav, aby mu hra fungovala aj na operačnom systéme watchOS.

Quake 1 si vďaka tomu môže zahrať kedykoľvek na svojom zápästí vo vysokom rozlíšení a hlavne s fantastickými 60 snímkami za sekundu. A pokiaľ by chcel youtuber aktivovať ešte vyššie rozlíšenie, je to samozrejme možné. Problémom je ale pokles FPS.

Hodinky tu pravdepodobne narážajú na svoje hardvérové limity.

Samotný port hry už medzičasom pribudol aj na portál GitHub, pričom podrobné informácie ohľadom inštalácie sa nachádzajú na YouTube. Dopredu však upozorňujeme, že tento proces vyžaduje kompiláciu kódov pomocou počítača Mac, programu Xcode a autorských prostriedkov Quake.

Nejde teda o nič jednoduché a ak nie ste vývojárom, radšej sa do toho nepúšťajte.

Chceli by ste si niečo podobné vyskúšať na svojich Apple Watch aj vy? Dajte nám vedieť do komentára, ktorú starú hru by ste si takto zahrali.

Prečítajte si tiež  Z Apple Watch mizne logo Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.