Spoločnosť Apple síce nepredáva ani zďaleka toľko Apple Watch ako iPhonov, iPadov či MacBookov ale stále sú predaje viac než slušné pri porovnaní s konkurenciou, ktorá sa k hodinkám v danej cenovej kategórií ani len nepribližuje svojimi predajmi a už vôbec nie ziskami. V Číne mali Apple Watch po novom dosiahnuť až 1 000 000 predajov!

1 000 000 predaných kusov v Číne

Z výsledkov najnovšej analýzy, ktorá skúmala predaje hodiniek Apple Watch, vďaka 80 000 aplikáciám, vrátane sociálnej siete WeChat, ktorú v Číne používa asi 1 000 000 používateľov vieme, že spoločnosť Apple predala na tomto kontinente už 1 milión kusov zariadenia v rôznych verziách.

- Reklama -

Takéto číslo možno nemusí vyzerať ako úspech a pre Apple určite ani úspechom nie je, ale na druhej strane je omnoho vyššie ako predstavuje predaj inteligentných hodiniek konkurenčných spoločností. Navyše, wearable zariadenia sa ešte len začínajú presadzovať a tak sa môžme na ich väčšie rozšírenie tešiť možno tak o dva – tri roky, keď ich bude nosiť azda každý. V súčasnej dobe je to ako s iPhonom prvej generácie v čase predstavenia. Tiež bol vynikajúci a mal vynikajúce predaje, ale jednoducho nejaký čas trvalo, kým si naň používatelia zvykli! 🙂

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.