Pamätáte si ešte na prvé inteligentné hodinky z produkcie jablkovej spoločnosti? Od ich predstavenia a následného uvedenia prešlo neuveriteľných šesť rokov a od tej doby sme sa dočkali šiestich generácií, ktoré si svoje prvenstvo na trhu držia dodnes. Od dnešného dňa sa Apple Watch Series 1 pripisujú na zoznam zastaraných produktov.

Prečítajte si tiež  Aplikácie pre Apple Vision Pro už nájdete v App Store

Apple vedie zastarané produkty na takzvanom „Vintage Liste„, ktorý zhromažďuje všetky produkty, pre ktoré už viac neposkytuje systémové aktualizácie, servis a ani iný druh podpory v oficiálnych Apple Storoch, ani u prémiových resellerov. Apple Watch prvej generácie sa tak s oboma modelmi 38mm a 42mm stávajú prvými hodinkami, ktoré sa na tomto zozname ocitnú.

Portfólio Apple Watch by už čoskoro mala doplniť v poradí siedma generácia, ktorej predstavenia sme sa dočkali na konferencii California Streaming pred niekoľkými týždňami. Oficiálny dátum príchodu síce hodinky ešte nedočkali, no Apple sa zaviazalo, že prídu ešte do konca roka 2021.

Apple Watch First Gen

Napriek tomu, že sme sa za posledné generácie nedočkali takmer žiadnej zmeny dizajnu, Apple si s predajom nových hodiniek verí. Odhady a leaky poukazujúce na ploché telo hodiniek sa ukázali ako nepravdivé, no dôvodom môže byť nedostatok času pre produkciu. Ďalšia – v poradí ôsma generácia, ktorá zrejme dorazí koncom roka 2022 by už mala disponovať väčšími zmenami a to ako po vizuálnej stránke, tak aj v prípade nových senzorov a funkcií.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.