Apple je majstrom recyklácie. Tentokrát však nehovoríme o životnom prostredí. V Cupertine skrátka vedia ako zobrať starý produkt, vložiť doň niekoľko nových technológií, zabaliť ho do peknej krabice a následne predať za poriadne vysokú čiastku.

Presne toto je aj príbeh Apple Watch Series 7, ktorý by nám za normálnych okolností asi veľmi nevadil. Problémom však je, že ho Apple vyrozprávalo už štvrtýkrát po sebe a tak to začína byť trochu nudné. Pripomína nám to príslovie o starej známej obohranej platni.

Pamätáte si na kritiku, ktorú schytávala firma tesne po predstavení Apple Watch Series 5? Tento model nepriniesol okrem Always-on displeja v zásadne nič nové v porovnaní so svojim predchodcom Apple Watch Series 4, ktoré boli drobnou dizajnovou revolúciou s EKG.

Šok 

Potom ale prišli ešte Apple Watch Series 6, ktoré evidentne ťažili z posledných nápadov využitia jednej platformy a keď všetko nasvedčovalo novej dizajnovej generácii, Apple odkrylo Series 7. Verte alebo nie, bol to pre nás nečakaný šok.

Prakticky každý leaker či analytik sa na tomto zariadení popálil, pretože snáď úplne všetci tvrdili, že hodinky budú hranaté a nie zaoblené. Aj preto sme tomu do poslednej chvíle verili.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max: Už nebudete potrebovať samostatný fotoaparát či kameru. Nahradí ho iPhone

Jasné, splnil sa aspoň príchod väčšieho displeja, za čo sme samozrejme veľmi radi. Nová uhlopriečka vám umožní na hodinkách po prvýkrát písať text, čo doposiaľ nebolo možné. Prečo je však zabalená v tak starom tele, ktoré sa navyše stále podobá na Apple Watch prvej generácie z roku 2014?

Odpoveďou môže byť to, že Applu skrátka nesedeli ploché hrany. Nehovoríme o vizuálnom hľadisku ale čisto praktickom. Ešte pred eventom sme niekoľkokrát spomenuli, že sme veľmi zvedaví, či takéto prevedenie nebude príliš nepohodlné pri každodennom nosení na ruke. Zrejme bolo (ak ho vôbec Apple testovalo a medzi novinárov či leakerov nevypúšťalo len kačice).

Čo si o tom myslíme my v redakcii? 

Apple WatchNetreba to rozpitvávať, z Apple Watch Series 7 veru nie sme nadšení. Sami sme sa tešili, ako si tento model zaobstaráme a vymeníme tak celú flotilu niekoľkých generácii hodiniek, ktorými disponujeme v redakcii. V tejto chvíli ale seriózne váhame, či sa nám to oplatí. Kto by predsa menil Series 4, Series 5 alebo Series 6 za model Series 7, keď opäť neprináša nič zásadné?

Pravdepodobne len skalní fanúšikovia alebo tí, ktorým sa ich súčasné hodinky nejakým spôsobom poškodili a tak potrebujú nové. No a ak si myslíte, že Apple Watch Series 7 sú kvôli tomu automaticky odsúdené na neúspech, mýlite sa.

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne prezradilo, kedy bude dostupný iOS 15 a iPadOS 15!

Už Apple Watch Series 6 boli najpredávanejšie a najpopulárnejšie hodinky od Apple v histórii. Keďže ich nástupca je skoro rovnaký, má tie najlepšie predpoklady aby opäť lámal predajné rekordy. Nemusí sa pri tom zameriavať na aktuálnych používateľov. Apple stále hľadá ľudí, ktorí ešte Apple Watch nemajú. Snáď sa tej revolúcie dočkáme aspoň na budúci rok…

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto hodinkách myslíte vy.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -