Apple Watch budú dostupné už za menej ako mesiac a na svete sa nachádza množstvo ľudí, ktorí už netrpezlivo čakajú na to, aby si ich mohli ako prví zakúpiť. Túto investíciu by však mali predsa len zvážiť. Hodinky rýchlo zostarnú a tým pádom aj stratia na svojej hodnote. Prečo? 

Apple Watch rýchlo zostarnú!

Apple sa vďaka svojim hodinkám Apple Watch zaradil na úplne nový trh, ktorý sa nachádza medzi trhom s klasickými inteligentnými hodinkami, no a potom trhom medzi prémiovým hodinkami značky Breitling, Rolex, atď… Je to jednoducho taká „prémiovka“ v spotrebnej elektronike, ktorá je však vo vrcholných verziách pekne drahá. Pochopiteľne, tento článok nie je prvotne venovaný prvým dvom edíciam no z časti sa týka aj ich.

- Reklama -

Poďme sa však venovať tej najdrahšej Apple Watch Edition, v ktorej sú hodinky vyrobené z klasického či ružového 18-karátového zlata. Spoločnosť si na nich dala naozaj záležať a to sa ozrkadlilo aj na cene. Aj keď si túto edíciu bude kupovať len minimum majiteľov Apple Watch, cena medzi 10 000$-17 000$ je naozaj vysoká a najmä ak vezmeme do úvahy fakt, že ide len o spotrebnú elektroniku. Prečo však hodinky rýchlo zostarnú? Je to pomerne jednoduché a najmä logické!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Pokiaľ si kúpite iné exkluzívne hodinky vyrobené zo zlata, zaplatíte za ne značne viac, ako za Apple Watch. Tie však budete nosiť niekoľko desiatok rokov a pokiaľ zostarnete, budete ich môcť darovať napríklad svojim deťom. Aj keď pôjde o starší model, stále budú funkčné a stále pôjde o Rolexky ukazujúce čas. Čo sa však stane, pokiaľ si kúpite Apple Watch? Dopadne to presne naopak!

Zakúpite si dajme tomu základnú edíciu za nejakých 10 000$. Na vašej ruke vydržia rok či dva kým Apple nepredstaví novú generáciu. Aj keby ste sa ich rozhodli nosiť aj naďalej, pomaly sa začne stávať, že starý hardware už nebude tak technologický schopný, ako hardvér budúcnosti a o takých 5 rokov budete nosiť na ruke zariadenie, ktoré bude síce vyrobené zo zlata, no bude to zariadenie minulosti, čo znamená, že v modernom svete nebude mať využitie. To iste platí aj o všetkých ostatných edíciách aj keď pri tých to nebude až tak závažné vzhľadom na to, že najdrahšie z nich stoja len 1/10 ceny základných Apple Watch vyrobených zo zlata. Znamená to teda, že hodinkám bude prirýchlo klesať ich hodnota.

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.