Spoločnosť Garmin reagovala na nové prémiové hodinky Apple Watch Ultra, ktorých predstavenia sme sa dočkali počas konferencie Far Out. Garmin sa v príspevku sústredí na výdrž batérie, ktorá je podľa firmy v prípade nových Apple Watch Ultra stále nedostačujúca. Vo svojom tweete uvádza, že výdrž batérie vo svojich zariadeniach meria v mesiacoch a nie v hodinách ako gigant z Cupertina. Týmto vyhlásením naviac propaguje svoje najnovšie hodinky Enduro 2 pre športovcov.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra vydržia až 60 hodín na jedno nabitie. Má to však háčik

Zatiaľ čo Apple Watch Ultra majú najdlhšiu výdrž batérie zo všetkých doterajších hodiniek z produkcie Apple, zariadenia od spoločnosti Garmin vydržia neporovnateľne dlhšiu dobu na jedno nabitie. Apple sľubuje 36 hodín bežného používania a až 60 hodín s novým nastavením úsporného režimu, ktorý dorazí v aktualizácii watchOS 9. Spomínaný model Garmin Enduro 2 vydrží v závislosti od používania podstatne viac.

Rekordná výdrž batérie

Napriek tvrdeniu spoločnosti Garmin, že meria výdrž batérie v mesiacoch, spoločnosť v skutočnosti inzeruje Enduro 2 ako zariadenie so 150-hodinovou výdržou batérie v režime GPS so solárnym nabíjaním. V obmedzenom režime však výdrž hodiniek môže stúpnuť až na rekordnú hranicu 34 dní.

Apple vo svojich oficiálnych tlačových materiáloch tvrdí, že viacdňová „dobrodružná“ výdrž batérie je založená na režime nízkej spotreby, pričom počas nej môžete vykonať:

  • 15 hodín tréningu
  • Viac ako 600 kontrol času
  • 35 minút používať aplikácie
  • 3 minúty hovorov
  • 15 hodín sledovať spánok
  • 5 hodín pripojenia k iPhonu cez Bluetooth

Pokiaľ budete chcieť túto novinku vyskúšať na Apple Watch Series 8 a SE 2, ktoré majú štandardne 18 hodinovú výdrž, predĺžiť si ju môžete až na 36 hodín.

Režim nízkej spotreby by mal byť dostupný už 12. septembra počas vydania watchOS 9 verejnosti. Apple Watch Ultra vstúpia do predaja neskôr, 23. septembra.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -