Technici zo spoločnosti iFixit rozobrali Apple Watch Series 6 (GPS+LTE) aby zistili, čo nové sa nachádza v ich starom tele. Aj keď vyzerajú navonok rovnako (ako Apple Watch Series 5), vo vnútri sú odlišné. Objavil sa tu väčší akumulátor či Taptic Engine.

Rozobraté Apple Watch Series 6

Prvou veľkou výhodou nových hodiniek je, že sa tu nenachádza technológia Force Touch (nahradená technológiou Haptic Touch). Otváranie bolo podľa technikov oveľa jednoduchšie než pri starších modeloch. To sa podpíše pod nižšiu náročnosť opráv.

Čo sa týka akumulátora, ten si síce prilepšil ale iba veľmi mierne. Kapacita batérie predstavuje 1.17Wh (44mm model), čo je medziročný nárast o 3,5%.

Hoci sa jedná o zanedbateľné čísla, v prípade výberu 40mm verzie získate 1 024Wh batériu. Tá je až o 8,5% väčšia než v Apple Watch Series 5.

Okrem nového akumulátora je tu aj väčší TapTic Engine. Používateľovi môže dávať výraznejšiu spätnú väzbu. Samotné zariadenie mierne schudlo. Telo má 10.4mm, zatiaľ čo doteraz to bolo 10.74mm. Dôvodom je vyššie spomínané odstránenie technológie Force Touch.

Čo sa týka celkovej náročnosti opráv, v tejto disciplíne získali Apple Watch Series 6 skóre 6/10. Technici budú mať menej práce s výmenou batérie či displeja. Doposiaľ to bolo oveľa komplikovanejšie.

Stále však treba myslieť na malé skrutky, citlivé flex káble pripevnené priamo k „balíčku“ S6 (SiP) a ďalšie drobnosti, ktoré si vyžadujú zručné oko profesionála. Doma „na kolene“ to radšej neskúšajte.

zdroj

Prečítajte si tiež  Na internete sa objavil vzácny prototyp prvých Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.