Úvod Zariadenia Apple Watch Apple bude mať multifunkčné remienky!

Apple bude mať multifunkčné remienky!

Apple je firma, ktorá si počas svoje existencie dala patentovať už nejednu technológiu a patent na špeciálne multifunkčné remienky nie je výnimkou. Nový patent popisuje niečo, čo by sme všetci veľmi chceli, ale žiaľ má aj negatívne stránky a tie hrajú proti tomu, že toto raz budeme skutočne používať. Pozri sa na najnovší, skutočne veľmi zaujímavý patent spolu snami a zistíš, že Apple je fakt geniálne!

Skvelý nápad

Ako už iste vieš, niektoré patenty Applu sú vtipné, no a niektoré zase nie až tak moc. Dôvod je prostý. Buď sú reálne alebo nereálne a ak už sú aj reálne, žiaľ sa ich tak ľahko nedočkáme, pretože Apple používa len hŕstku svojich patentov. Ten najnovší ale určite stojí za lepšie preskúmanie, nakoľko prináša niečo, čo by sme určite všetci chceli, prináša multifunkčné, alebo možno aj inteligentné náramky pre Apple Watch.

- Reklama -

Ako iste vieš, hodinky majú dosť slabú výdrž batérie a to je trošku problém, nakoľko veľa ľudí s nimi v noci spí a to je čas, kedy ich zase ľudia potrebujú aj nabíjať. Ako mať teda Apple Watch stále nabité? Riešenie by mohlo byť skryté práve v tomto patente, ktorý popisuje jeden ťah, vyrobený z viacerých článkov. Napríklad v jednom článku tohto ťahu by mohol byť akumulátor a podľa toho, v druhom biometrický senzor a v treťom napríklad tlakomer. Všetky články sú navzájom poprepájané a nakoniec napojené do Apple Watch.

Znamenalo by to teda, že hodinky si môže používateľ prispôsobiť podľa toho, čo od nich potrebuje a podľa toho, čo sa mu zdá práve trendy. Navyše ak sa na celý patent pozrieš, uvidíš tu hodinky s okrúhlym displejom. Znamená to teda, že Apple s takouto možnosťou neustále pracuje a my samozrejme nie sme proti.

Na druhú stranu sa ale na celý tento patent treba pozrieť z iného hľadiska. Ak by náramky ponúkali možnosť doplnenia toho, čo v Apple Watch nie je, je asi dosť logické, že by Apple nemalo čo nové predstaviť v ich ďalšej generácií. Ďalší problém je tu potom taký, že vyrobiť niečo takéto musí byť extrémne drahé a navyše ide o kus elektroniky, takže by s predajom a konečnou predajnou sumou mohol byť obrovský problém.

Na druhú stranu nás ale môže Apple ešte vždy milo prekvapiť a ak zavedie niečo takéto do predaja, budeme veľmi radi, no nie? Cenu a ani dátum uvedenia na trh si ale v tomto prípade netrúfneme povedať ani vo sne!

Apple bude mať multifunkčné remienky!

Apple bude mať multifunkčné remienky!

Apple bude mať multifunkčné remienky!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here