Aj keď sa o nich hovorí len veľmi málo, niekde v zákulisí sa už vo veľkom pripravujú. Reč je samozrejme o inteligentných hodinkách Apple Watch Series 6, ktoré majú naplánovaný príchod v októbri 2020. Žiaľ, revolúciu v oblasti displeja môžeme očakávať najskôr v roku 2021.

Apple Watch Series 6 – revolúcia v oblasti displeja sa tento rok konať nebude.

Ak nás sledujete pravidelne, určite viete, že spoločnosť Apple momentálne špekuluje s nasadzovaním nových MicroLED displejov, ktoré by nahradili súčasne OLED/LCD zobrazovacie jednotky.

- Reklama -

Neskoršie správy už medzičasom potvrdili, že v prípade iPadu a MacBooku sa tejto technológie dočkáme až začiatkom budúceho roka. Čo sa ale týkalo hodiniek Apple Watch Series 6, tu boli informácie stále relatívne neisté.

Nové správy, ktoré pochádzajú od dobre informovaných zdrojov priamo zo spoločnosti Apple však naznačujú, že MicroLED nebude tento rok v žiadnom produkte. Podľa čerstvého úniku použije cupertinský gigant OLED displej s LTPO, vďaka čomu sprostredkuje funkciu „always-on“. Malo by sa jednať o úplne rovnaký zobrazovací panel, aký nájdeme na aktuálnych Apple Watch Series 5.

Apple Watch budú môcť detekovať panický záchvat.
Apple Watch – svetapple.sk

Výhody MicroLED v prípade inteligentných hodiniek.

Pokiaľ sa pýtate, aký by malo vlastne benefit zavedenie MicroLED displeja do Apple Watch Series 6, odpoveď je, že celkom zásadný. Samotná technológia je v porovnaní s klasickým OLED panelom výrazne štíhlejšia.

Inými slovami by sa v hodinkách ušetrilo miesto napríklad pre väčší akumulátor, vďaka čomu by na jedno nabitie vydržali dlhšie. Nie je to ale všetko. Výhodou MicroLED displejov je aj celkovo nižšia energetická náročnosť. Ťažko ju síce odhadneme percentuálne, no aj to by určite tomuto zariadeniu prospelo.

V neposlednom rade by sme mohli hovoriť o skvelých zobrazovacích vlastnostiach, ktoré sú prakticky totožné ako v prípade bežného OLED displeja.

Čo ponúknu?

Apple Watch Series 6 prídu na trh s vysokou pravdepodobnosťou v októbri 2020. Predpokladáme, že ponúknu výkonnejší procesor, vyššiu odolnosť voči vode, rýchlejšie Wi-Fi, schopnosť detekovať hladinu kyslíku v krvi či záchvat paniky. Takisto by sa sem mohla dostať konečne samostatná aplikácia, ktorá by bola schopná sledovať náš spánok. Ako sme už uviedli v našom staršom článku, opäť sa bude jednať „len“ o výraznú evolúciu a určite nie revolúciu. Zásadná zmena dizajnu môže prísť tiež až v roku 2021…

Apple práve vydalo aktualizáciu watchOS 6.1.3
Apple Watch Series 6 – revolúcia v oblasti displeja sa tento rok konať nebude.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.