Apple opäť experimentuje so spôsobmi, ako integrovať kameru do hodiniek Apple Watch. Podľa portálu Patently Apple spoločnosť testuje umiestnenie fotoaparátu do digitálnej korunky. To by používateľom umožnilo fotiť ľudí, tváre a objekty naozaj netradičným spôsobom.

Nová patentová prihláška ukazuje, že používateľ môže hodinky v prípade potreby odňať, pretože niektorí používatelia nosia Apple Watch s digitálnou korunkou smerujúcou dovnútra zápästia.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Na obrázku, ktorý bol priložený ku patentu, je znázornený uvoľňovací mechanizmus, vďaka ktorému môže používateľ ľahko odňať hodinky z remienka a fotiť s nimi.

Patently Apple

Patent tiež upozorňuje na funkciu, v rámci ktorej bude digitálna korunka vybavená svetelným bleskom. Ten má za úlohu rozžiariť celú scénu pri fotografovaní v zhoršených svetelných podmienkach. To znie síce trochu ako sci-fi, no je príjemne počuť, že sa o niečo podobné spoločnosť Apple aspoň pokúša.

Ak pridá Apple do Apple Watch kameru, nachádzať sa bude úplne inde 

Apple Watch a natáčanie videa na iPhoneSamozrejme takéto použitie fotoaparátu alebo kamery v Apple Watch je tak trochu nereálne a hodilo by sa skôr pre zariadenia, ktoré sú určené na profesionálnu špionáž. Ak by mali mať inteligentné hodinky od Apple kameru, tak by sa mala nachádzať vo vrchnej časti spolu s displejom rovnako, ako to má tento náramok.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Slúžiť by potom mohla napríklad na Face Time hovory alebo vytváranie selfie záberov. Stále by však bola z nášho pohľadu nezmyselná, pretože predpokladáme, že každý kto má na ruke Apple Watch nosí vo svojom vrecku iPhone. A povedzme si na rovinu, že na tomto smartfóne sa fotí podstatne lepšie, než na drobnom displeji inteligentných hodiniek.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -