O výdrži batérie v Apple Watch sa toho popísalo mnoho. V tomto článku nebudem polemizovať na tým, či 18-hodín stačí alebo nie. Mne osobne nevadí, že zariadenie nabíjam raz za 1-2 dni. V prípade Apple Watch Series 6 je táto funkcia povýšená na úplne inú úroveň.

Apple Watch Series 6 budete nabíjať rýchlejšie

Možno o tom neviete, no kúpou Apple Watch Series 6 získavate aj schopnosť rýchlejšieho nabíjania. Technologický gigant sem pridal funkciu v súvislosti s novým sledovaním spánku vo WatchOS 7.

Keď si o tom prečítate na papieri, väčšinou informácii nevenujete príliš veľkú pozornosť. Akonáhle ale všetko pocítite na vlastnej koži, tak je to úplne o inom. Rýchlosť nabíjania Apple Watch Series 6 ma prekvapila podobne ako keď som po prvýkrát zapojil 18W adaptér do iPhonu 11 Pro.

Apple tvrdí, že batéria sa dokáže naplniť z 0% na 80% behom 60 minút. Tu si dovolím doplniť, že ku takémuto stavu takmer nikdy nedôjde.

Keď dávate Apple Watch na magnetickú podložku, zvyčajne ešte majú nejakých 10%/20%/30% baterky. K 80% sa veľakrát dostanete aj po 30-40 minútach, čo je z môjho pohľadu úplne fantastické.

Za tých pár dní, v rámci ktorých Apple Watch Series 6 testujem si zvykám nabíjať počas večernej sprchy. Kým sa dám do poriadku, zariadenie má dosť „šťavy“, aby fungovalo počas noci a celého následujúceho dňa.

Nabíjanie z 0% na 100% trvá cca 1,5 hodiny. Aj tu však platí to čo som napísal vyššie (hodinky väčšinou nie sú úplne „vybité“) takže sa všetko skracuje na cca 60 minút.

Doterajším modelom to trvalo podstatne dlhšie

Apple Watch Series 6 a ich meranie hladiny kyslíka v krvi

Hoci to nemám presne odsledované, moje pôvodné Apple Watch Series 3 a Series 5 sa zvykli nabíjať cca 2 hodiny (20-100%). Celý proces ma neobťažoval, nakoľko som ich nepoužíval v noci (a tak sa v tomto čase dopĺňala energia).

Teraz som si však začal sledovať spánok (celkom zaujímavá funkcia, no Apple sa mohlo snažiť trochu viac) a tak je používanie Apple Watch Series 6 s rýchlejším nabíjaním o poznanie prívetivejšie voči používateľovi. Novinku zakúpite už dnes u autorizovaného predajcu m:zone.

Do komentára nám napíšte, kedy pokladáte svoje hodinky na magnetickú podložku vy a koľko im zvyčajne trvá, kým majú dostatok batérie na ďalšie používanie (nezabudnite uviesť aj model).

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na novom monitore s integrovaným čipom A13
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.