Inteligentné hodinky od spoločnosti Apple patria medzi najlepšie a najpredávanejšie na svete. Pokiaľ plánujete nákup Apple Watch, teraz na to máte jedinečnú príležitosť. V zľave ich kúpite za fantastickú cenu a získate prvotriedny hardvér, ktorý vám vydrží niekoľko rokov.

Apple Watch Series 8 sú dostupné v 41 mm alebo 45 mm verzii a ponúkajú špičkový OLED displej s vysokým rozlíšením či jasom, presnými farbami a technológiou Always-on. Vďaka nemu sa vám bude pohodlne ovládať používateľské rozhranie watchOS a tiež krásne zobrazovať celé kvantum ciferníkov, ktoré si viete upravovať podľa svojho gusta. Apple Watch Series 8 ponúkajú samozrejme GPS, no nájdete tu aj barometer, krokomer, snímač srdcového tepu, oxymeter, teplomer či dokonca EKG. Po tejto stránke ide o mimoriadne „naložené“ zariadenie.

Bežná cena za Apple Watch Series 8 (45 mm) štartuje na úrovni 539 €, čo je už relatívne dosť. Treba si však uvedomiť, že ide o produkt, ktorý budete používať niekoľko dlhých rokov. Táto čiastka sa preto dá rešpektovať. Rovnako platí, že po kliknutí na tento odkaz Apple Watch Series 8 kúpite už za 425 €, vďaka čomu môžete ušetriť cca 100 €. A to sa z nášho pohľadu skutočne oplatí.

Tieto hodinky obsahujú vydarenú tréningovú aplikáciu, ktorá ponúka množstvo športov, z ktorých si každý vyberie to svoje. A ak by vám tu niečo chýbalo, prípadne by vám softvér celkom nevyhovoval, z internetového obchodu App Store si viete stiahnuť ďalšie apky od vývojárov tretích strán. Funguje to rovnako, ako na iPhone či Macu.

Zdroj: YouTube / Appleinsider / SvetApple – úprava redakcie

Apple Watch Series 8 dostali do vienka aj NFC čip, takže podporujú Apple Pay a ich konštrukcia je vyrobená z prémiovo pôsobiaceho hliníka a ION-X sklíčka. Výrobca sa tu samozrejme zameral aj na odolnosť voči vode, takže hodinky spĺňajú normu 50 M (5 ATM). Môžete ísť s nimi plávať, alebo si napríklad zahrať vodné pólo. Je to len na vás.

Kapitolou samou o sebe je tiež výdrž batérie a nabíjanie. Všetci vieme, že ide azda o najväčšiu slabinu Apple Watch, no napriek tomu sa toho nemusíte báť. Apple síce hovorí len o 18 hodinách na jedno nabitie, no v bežných podmienkach zvládnu hodinky s aktívnym Always-on displejom fungovať pokojne aj 2 dni. Navyše nabíjanie je vďaka špeciálnej nabíjačke doslova bleskové, takže keď si z toho urobíte každodennú rutinu, budete to vnímať rovnako, ako keď si nabíjate svoj iPhone.

Prečo sa Apple Watch Series 8 oplatia kúpiť práve teraz? 

Apple Watch Series 8
Zdroj: YouTube / TomsGuide / EntendendoiPhone (úprava redakcie)

Každý Apple fanúšik vie, že sa chystá predstavenie novšieho modelu, ktorý by sme na trhu mohli vidieť už o pár týždňov. Smutné na tom, ale je, že Apple pri ňom neurobí skoro žiadne zmeny. Áno, zrejme tu nájdeme výkonnejší procesor, no ten pri inteligentných hodinkách skutočne až tak neoceníte.

Prečítajte si tiež  Kedy príde prvý skladací iPhone od Apple? Tu je odpoveď

Apple Watch Series 9 by mali vyzerať skoro rovnako, ako Apple Watch Series 8. Jediné, čo sa môže po vizuálnej stránke zmeniť sú farebné varianty. Ak si však zvyknete kupovať čierne, alebo strieborné verzie, toto vám môže byť skutočne jedno. Navyše je možné, že Apple v roku 2023 bude svoje inteligentné hodinky opäť zdražovať. Rozdiel v cene oproti aktuálnej ponuke teda nemusí byť približne 100 €, ale pokojne aj 150 €. A to vám za trochu výkonnejší čip určite nestojí.

Ak teda zvažujete nákup Apple Watch Series 8, mali by ste to urobiť ešte teraz, kým sa oplatí ich kúpa a kým je toto zariadenie v dostatočnom množstve na sklade. Po predstavení nástupcu sa totiž môže stať, že ho ľudia začnú nakupovať ešte viac a hlavne mu porastie aj cena. Podobný jav sme videli minulý rok pri Apple Watch Series 7.

Pokiaľ máte záujem o Apple Watch Series 8, po kliknutí na tento odkaz ich kúpite za najlepšie ceny na Slovensku. Dajte nám vedieť do komentára, či tieto hodinky máte, a ak áno, ako ste s nimi spokojní. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -