Spoločnosť Apple už predstavila prakticky všetky dôležité informácie týkajúce sa Apple Watch a tak už zostáva len čakať, kedy sa začne predpredaj a následný predaj. Presa len sa však objavilo niečo nové a zároveň veľmi dôležité, na čo sa musia milióny záujemcov pripraviť. Apple Watch si budete môcť prezerať za asistencie odborného personálu len 15 minút!

15 minút

Spoločnosť Apple už onedlho začne s predajom svojich prvých inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré si budete môcť prezrieť v obchodoch Apple Store už 10. apríla (teda v deň, kedy budú spustené predobjednávky). Vzhľadom na to, že nejde o úplne bežnú spotrebnú elektroniku ale o akýsi nový segment, ktorý sa mieša s módou, nebudete môcť len tak do Apple Store prísť a hodinky vyskúšať. Respektíve, toto budete môcť urobiť, no len za asistencie odborného personálu, ktorý bude mať na vás vyhradený presne 15 minútový čas. Počas tohto času vám pomôžu s výberom hodiniek či ich samotným nastavovaním.

- Reklama -
Apple Watch si budete môcť vyskúšať len na 15 minút a navyše len za asistencie odborného personálu!  - svetapple.sk
Apple Watch si budete môcť vyskúšať len na 15 minút a navyše len za asistencie odborného personálu! – svetapple.sk

Oddiely

Ako sme už avizovali, počas toho, ako si budete kupovať hodinky bude okolo vás skúsený a vyškolený personál, ktorý vám pomôže s rôznymi problémami. Apple sa rozhodlo, že “tímy” rozdelí do štyroch skupín, z ktorých sa každá bude venovať niečomu inému. Tak napríklad tá prvá bude k dispozícií ľuďom, ktorý nad hodinkami vážne uvažujú, no nevedia sa rozhodnúť či ísť do lacnejšej hliníkovej alebo drahšej oceľovej alternatívy. Druhá skupinka tu bude pre tých, ktorí sú už rozhodnutí, po aký model si 24. apríla prídu, no ešte potrebujú pomoc s výberom náramku. Tretia skupina sa bude starať o tých, ktorý chcú vidieť funkcie a naučiť sa s hodinkami pracovať. No a potom štvrtá skupina tu bude pre tých, ktorý si chcú zakúpiť Apple Watch Edition a teda hodinky, ktoré sú vypracované z 18-karátového zlata a ich cena sa bude začínať na hodnote 10 000$.

Títo zamestnanci budú samozrejme špeciálne vyškolení a pokiaľ by ste chceli vedieť niečo iné, čo sa zrovna netýka ich skupiny, budú vám vedieť poradiť poprípade ináč pomôcť. Okrem iného vás budú informovať aj o servise hodiniek počas či mimo záručnej doby. Možno to zo začiatku vyzerá trocha “drasticky”, najmä ten obmedzený čas, no určite treba brať do úvahy aj fakt, že o hodinky bude naozaj veľký záujem a Apple potrebuje celú situáciu zvládnuť na “jednotku”.

Apple Watch menu - svetapple.sk
Apple Watch menu – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.