Apple má niekedy neuveriteľne dobré nápady a patenty, čo je presne to, čo na ňom milujeme. Nejde totiž ani tak o to, ako to vyzerá ale skôr o to, ako to funguje a pri tejto spoločnosti funguje skoro vždy všetko tak, ako má! Najnovšie Cupertinska spoločnosť získala patent, ktorého jednoduchosť a využiteľnosť budeš jednoducho milovať, už ho len dostať do sveta.

Apple Watch patent, ktorý budeš milovať!

Pokiaľ si alebo plánuješ byť majiteľom Apple Watch, teraz zbystri pozornosť. Spoločnosť Apple totiž získala nový skvelý patent, ktorý si zamiluješ. Poznáš to, keď si v tichej miestnosti a niekto ti zavolá poprípade pošle SMS? Alebo keď si v preplnenej MHD, kde nič nepočuješ ani tvoj stíšený telefón?

- Reklama -

Takéto prípady sa nám stávajú dennodenne a popravde sme si už na to všetci zvykli ale čo keby Apple našlo rafinovaný spôsob na to, aby sa hlasitosť zvonenia či upozornení mohol telefón nastavovať sám podľa vonkajšieho hluku? Je to jednoduché, ak by si bol na prednáške, upozornenie by ti “cinklo” potichu.

Ak by si ale cestoval a všetci naokolo teba sa rozprávali, telefón by pridal hlasitosť a ty by si ho počul. Stane sa totiž, že na hlasitosť zabudneme a sem tam nás vyruší, poprípade premeškáme dôležitý hovor. Všetko sa dá vyriešiť cez mikrofón, ktorý by tesne pred upozornením zmeral okolitý zvuk a podľa toho nastavil zariadenie.

Apple Watch - svetapple.sk

Pýtaš sa, no áno, je to jednoduché ale na čo sú potom v patente spomínané hodinky Apple Watch? To je vlastne tiež jednoduché a hlavne logické. Telefón máš totiž v 90% vo vrecku, kde síce dokáže zmerať hlasitosť, no maximálne tak šušťania v tvojom vrecku, nie okolitého sveta.

Apple to chce ale urobiť ináč a vzhľadom na to, že Apple Watch majú kvôli Siri vlastný mikrofón, spoločnosť by ho mohla využiť aj za týmto účelom. Apple Watch sú nosené na ruke, čo znamená, že dokážu omnoho presnejšie zmerať hlasitosť okolitého sveta ako iPhone, ktorý máš vo vrecku.

Tento nápad sa nám skutočne veľmi páči. Nie len pre to, že je jednoduchý a premyslený ale je jednoducho taký “Applovský”. Zariadenia medzi sebou fungujú a navzájom sa dopĺňajú, good job Apple!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.