Apple sa stará o svojich zákazníkov, a to evidentne veľmi dobre. Okrem pravidelných aktualizácií, ktoré prichádzajú skoro stále a vylepšujú systém, na ktorom zariadenia bežia, Apple rieši aj napríklad také veci ako servisné intervaly a pozáručný servis. Niekedy sa totižto vyskytnú nechcené závady, ktoré nie sú voči používateľom celkom fér a Apple ich chce odstrániť. Toto je aj prípad Apple Watch prvej generácie. Apple u nich predĺžilo záruku na 3 roky. Ide však len o ojedinelý prípad, kedy sa bude dať uplatniť.

Baterka

Ako iste vieš, taká baterka môže narobiť šarapatu, najmä ak je zlej výrobnej šarže. V rizikových prípadoch môže aj explodovať, ale to našťastie nie je prípad a ani problém hodiniek Apple Watch prvej generácie, ktoré v súvislosti s baterkou získali o jeden rok záruky naviac, interval sa teda predĺžuje na tri roky. V niektorých prípadoch, počas používania hodiniek, sa totižto stávalo, že baterka vnútri začala jemne meniť tvar a deformovala sa.

- Reklama -

Dokonca to dokázalo prejsť až do takých rozmerov, že jednoducho vytláčala zadnú časť hodiniek a práve to je vec záručného servisu. Ak si si aj kúpil hodinky Apple Watch prvej generácie už pred dvoma rokmi a tento problém ťa postihol v nedávnej dobe (je to hlavne problém starších modelov), nemusíš sa báť, záručný servis by ti to mal bezproblémovo uznať.

Firma všetkým týmto spoločnostiam už rozoslala inštrukcie ako postupovať v prípade takéhoto problému. Ak sa závada nebude dať opraviť, dostaneš nové Apple Watch, takže to môže byť zaujímavé! 🙂

Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.