Apple Watch neustále naberajú na popularite. Je preto logické, že aj spoločnosť Apple sa snaží o to aby urobila svoj produkt zaujímavým, pre čo najväčšie publikum používateľov. Vytvorila preto Apple Watch Studio. Na tomto mieste si môžete vytvoriť pribížne 1000 kombinácii hodiniek.

Apple Watch Studio

Spoločnosť Apple zo začiatku predávala hodinky s dopredu danými remienkami s tým, že ak ste chceli nejaký iný, museli ste si ho samostatne dokúpiť. Samozrejme v niektorých prípadoch (predovšetkým pri drahších modeloch) bolo možné vybrať si akýkoľvek remienok.

- Reklama -

V drvivej väčšine ste si ale museli kúpiť klasické hodinky, povedzme so silikónovým remienkom a ak ste chceli napríklad luxusnejší kožený, zakúpili ste si ho navyše. Tento spôsob predaja mal ale jednu nevýhodu.

Zbytočne vám ostával jeden silikónový remienok doma. Ten bol síce plnohodnotný ale vy ste ho aj tak nepoužívali, pretože ste mali iný a drahší. Samozrejme, že ste zaň ale spolu s hodinkami zaplatili.

Po novom (na Slovensku žiaľ zatiaľ nie) existuje špeciálny „konfigurátor“, ktorý je dostupný na webových stránkach spoločnosti Apple. Nazýva sa Apple Watch Studio. Najbližšie u našich susedov, napríklad v Českej republike.

Apple Watch Studio
Apple Watch Studio – 1000 kombinácii hodiniek na jednom mieste.

Ak tu žijete, môžete jeho služby spokojne využívať a nakupovať priamo z neho. Konfigurátor funguje vrámci Apple Online Store, ktorý majú naši susedia na rozdiel od nás už dlhé roky. Zásielku vám teda doručí priamo Apple a nie reseller, certifikovaný predajca.

Až 1000 rôznych kombinácii Apple Watch

Tento konfigurátor vykazuje skutočne veľký úspech. Ľudia si ho zamilovali a mnohí si práve prostredníctvom neho nakupujú svoje hodinky Apple Watch. Vlastne aj to je dôvod, prečo jablková spoločnosť v poslednej dobe balí hodinky a remienky do dvoch rozličných obalov. Kedysi boli súčasťou jednej krabičky.

Apple Watch Studio nemá v podstate žiadne obmedzenia. Jediné je to, že nemôžete logicky využívať iné remienky vrámci rôznych kolekcii. Napríklad remienok Hermes nemôžete použiť na Apple Watch s hliníkovým rámom. Ináč ste ale vašej kreativite a originalite úplne otvorení.

Apple Watch remienky – svetapple.sk

Apple Watch Studio samozrejme funguje aj vrámci kamenných pobočiek Apple Store. Tie môžete tiež navštíviť len v prípade, že ste sa vybrali do zahraničia. Tu si okrem konfigurátora môžete aj naživo pozrieť všetky remienky a tak isto aj prevedenia samotných hodiniek.

Na Slovensku žiaľ bez konfigurátora

Ako už bolo avizované vyššie, tento skvelý konfigurátor na Slovensku dostupný nie je. U nás si teda môžete zakúpiť u predajcov či Apple Premium Resellerov len klasické hodinky s dopredu určenými remienkami s tým, že remienky pridáte samostatne. To je trochu škoda.

Uvidíme, či sa niekedy podarí zaviesť podobný konfigurátor aj v našej krajine. Popravde ho tu žiaden bežný predajca zavzdať určite nebude. Predsa len ide o logisticky veľmi náročnú záležitosť. Ak sa do toho niekto teda pustí tak určte jedine Apple. No a keďže sme pre spoločnosť veľmi nezaujímavý trh, je zrejmé, že to tak skoro nebude…

Apple Watch Studio
Výber remienkov pre Apple Watch – svetapple.sk

Pokiaľ by ste mali takúto možnosť využívali by ste ju alebo by ste si vyberali klasické kolekcie hodiniek? Svoje názory nám napíšte do komentárov nižšie. Budeme radi za každý dotaz…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -