Apple Watch sú na trhu v predaji takmer rok, pričom predstavené boli ešte 9. septembra 2014. Apple prišiel so svojím produktom pomerne neskoro a dnes sa ukazuje, že to nebol úplne správny krok. Hoci nám analytici hovoria, že Apple Watch majú dobré predaje, pravdou je opak a my teraz nevieme ani odhadnúť, či sa vôbec dočkáme druhej generácie tohto fashion produktu. Vraj sú skôr sklamaním ako úspechom a pokiaľ niečo v spoločnosti nespravia, prídu o milióny dolárov!

Apple Watch sú sklamaním, predaje sú vraj veľmi slabé!

Túto informáciu prezradil dokonca sám Tim Cook, od ktorého sme to čakali ako od posledného. Rozhovor pre The New York Times, v ktorom sa bavil aj o tom, či bude mať iPhone SE úspech a prečo si ho vlastne človek má zakúpiť došiel až do veľmi prekvapivého záveru, kedy Tim povedal niečo čo nechcel. Iným spôsobom, vyjadril svoju miernu nespokojnosť s predajmi Apple Watch pričom sa dokonca vyjadril, že čakali viac!

„Spoločnosť Apple pracovala dlhé roky na tom, aby boli hodinky Apple Watch, čo najlepším produktom, avšak predaje a záujem neustále klesá a pred Apple je v súčasnosti ťažké rozhodnutie, či vôbec s týmto produktom rátať aj v budúcnosti. Vývoj nie je lacný a pokiaľ by sme mali robiť niečo zbytočne, len by sme mrhali časom a míňali peniaze, ktoré môžeme investovať aj do iných perspektívnejších projektov.“

Tim Cook - svetapple.sk

Uvidíme, ako sa Apple popasuje s hodinkami Apple Watch ale z ďalších Coockových slov vyplynulo, že Apple prišiel na trh jednoducho príliš neskoro. My si myslíme, že problém môže byť aj v príliš vysokej cenovke ale žiaľ náš názor sa k Apple asi tak skoro nedostane a tak neočakávame, že ju nejako radikálne zníži!

Dnešný deň bol teda v tomto smere veľmi smutný, hodinky sme si obľúbili a tiež nesmieme zabúdať na to, že je to asi najsmutnejší medzinárodný deň žartíkov. Nechal si sa napáliť? 😀 Len tak mimochodom, Apple Watch na tom vôbec nie sú zlé, práve naopak. Predaje sú fantastické a Apple dokázalo ovládať trh s takouto elektronikou za necelý rok! Fantázia. 🙂

Tim Cook - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 kúpite od 319 €. Výhodne sa dajú kúpiť aj Apple Watch Series 8
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.