Aj keď sú aktuálne Apple Watch Ultra relatívnou novinkou, spoločnosť Apple na nič nečaká a už teraz tvrdo pracuje na nástupcovi. Súčasný model môžete len tak mimochodom na Slovensku získať za vynikajúce ceny.

Kúpite si príslušenstvo pre iPhone či Apple Watch na Loopi. Zaplatíte aj cez Apple Pay a tovar vám bude odoslaný mimoriadne rýchlo. (Reklama)

- Reklama -

Apple Watch Ultra 2. generácie prídu s vysokou pravdepodobnosťou už v roku 2023 a podľa portálu Macrumors, ktorý sa odvoláva na leakera Jeffa Pua, prinesú tri zásadné a veľmi užitočné novinky. Tešiť sa z nich bude každý.

Modernejší procesor a ešte väčší displej 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Twitter / Mikah Sargent

Hneď na začiatku pôjde o nový výkonnejší procesor, ktorého upgrade sa vám môže pri inteligentných hodinkách javiť ako relatívne zbytočný. Pravda je však taká, že práve vďaka čipu budú môcť Apple Watch Ultra 2 dostávať softvérové aktualizácie systémov na podstatne dlhšiu dobu, vďaka čomu vám budú slúžiť pokojne aj 4-5 rokov.

Veľkou zmenou ale prejde aj displej, ktorý sa nachádza v hodinkách. Práve ten by mal mať väčšiu uhlopriečku z pôvodných 1,93″ na 2,1″, čo Apple dosiahne miernou úpravou aktuálneho dizajnu.

Určite však nepredpokladáme, že by sa zásadne zmenili tvary hodiniek. Technologický gigant z Cupertina sa bude spoliehať na jednotný dizajn ešte niekoľko dlhých rokov. Načo totiž meniť niečo, čo funguje.

Apple Watch Ultra 2. generácie by mohli mať lepšiu výdrž batérie 

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / EMKWAN REVIEWS

Do tretice sa potom zmení aj zobrazovacia technológia samotného displeja. Súčasné Apple Watch Ultra majú kvalitný OLED displej s nádhernými farbami a silným jasom. Nástupca by sa ale mohol spoliehať na ešte modernejší microLED displej, ktorý bude výrazne efektívnejší.

Spolu s výkonnejším a úspornejším procesorom by hodinky mohli dosiahnuť lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie a stále pri tom ponúkať špičkové farby, funkciu Always-on či vysoké rozlíšenie.

To, že sa však aspoň priblížia ku 37 dňom, ktoré ponúkajú konkurenčné Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar (ktorých najlepšie slovenské ceny nájdete tu) je veľmi nepravdepodobné. Nikde sa totiž neuvádza, že by Apple plánovalo použiť aj solárne nabíjanie ukryté priamo v displeji. Práve to dodáva hodinkám od Garminu podľa výrobcu až o 9 dní dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar
Zdroj: YouTube / JerryRigEverything (úprava redakcie)

Aktuálne Apple Watch Ultra majú bežnú výdrž na úrovni 36 hodín (1,5 dňa) a v režime extrémnej úspory vydržia 60 hodín (cca 2,5 dňa). Konkurencia je v tomto smere oveľa ďalej a Apple by už malo konečne konať.

Taktiež je dôležité spomenúť, že predstavenie v roku 2023 nie je zatiaľ isté ale len „veľmi pravdepodobné“. Apple robí v posledných rokoch pri Apple Watch iba decentné medzigeneračné aktualizácie. Môže sa teda stať, že Apple Watch Ultra budú prichádzať v dvojročných intervaloch s výraznejšími inováciami. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o Apple Watch Ultra vy. Kúpili by ste si tieto hodinky alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -