Nie nebojte sa, nebudeme tu porovnávať najnovšie hodinky Apple Watch s iPhonom prvej generácie z roku 2007, ktorý má podstatne nižší výkon. To by naozaj nebolo fér! V tomto porovnaní chceme porovnať dizajn oboch zariadení, ktorý je podozrivo zhodný. Netvrdíme, že prvá generácia Apple Watch vyzerá rovnako ako iPhone 2G ale na hodinkách je vidieť, že sa nim Johny Ive zrejme inšpiroval!

Podobnosť

Mnohí na náhody neveria a tvrdia, že neexistujú. Rovnako to je zrejme aj v tomto prípade, kedy istý používateľ položil svoju základnú edíciu Apple Watch Sport, vedľa svojho staručičkého iPhonu 2G z roku 2007 a zistil, že zariadenia sa na seba naozaj podobajú. Či už použitím materiálov, farbou alebo zaoblenými hranami po bokoch oboch zariadení. Je viac než možné, že sa Johny Ive, šéfdizajnér spoločnosti Apple, inšpiroval prvým mobilným produktom s operačným systémom iOS.

Apple Watch sa totiž na iPhone 2G skutočne podobajú a niektorí môžu dokonca povedať, že sú takmer rovnaké. Čo sa výkonnostnej stránky týka, tak ani tu nezaostávajú a ponúkajú niekoľkonásobne vyšší výkon v omnoho menšom tele. Nezabúdajme však, že Apple Watch boli predstavené s rozdielom 7 rokov! Čo poviete? Myslíte že sa zariadenia podobajú alebo sa to zdá len nám?

Prečítajte si tiež  Tento model Apple Watch už nedostane watchOS 11
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.