Spoločnosť Pebble len pred pár dňami vypustila do sveta svoje nové hodinky, ktoré nazýva  „time“ a ako prvé vo svojej histórii ponúkajú farebný e-paper displej. Výhodu majú aj vo výdrži batérie, aj keď displej v Apple Watch je svojou kvalitou úplne niekde úplne inde. Martin Hajek si povedal, že by nebolo od veci hodinky porovnať a tak sa s nimi stretávame v jeho najnovších renderoch!

Apple Watch vs. Pebble Time

Spoločnosť Pebble len prednedávnom predstavila svoje úplne nové inteligentné hodinky s farebným e-paper displejom a 7 dňovou výdržou batérie. Tieto hodinky na Kikckstarteri okamžite zožali obrovský úspech a 24 hodín po spustení celej kampane mali 20 násobne prekročený minimálny limit s hodnotou 10 miliónov amerických dolárov. Každopádne, oproti Apple Watch a ich plánovaným predajom je to absolútne minimum.

- Reklama -
Pebble Time vs. Apple Watch - svetapple.sk
Pebble Time vs. Apple Watch – svetapple.sk

 

Nejdeme teraz porovnávať dané funkcie, keďže každé hodinky ponúkajú niečo iné a v niečom inom sú lepšie. Napríklad Pebble ponúkajú 7 dňovú výdrž batérie, no budete sa pozerať len na farebný e-paper displej, ktorého kvalita je pdostatne nižšia, ako kvalita retina displeja v Apple Watch, ktorý zas zožerie viacej energie a hodinky vydržia len deň.

Pebble Time vs. Apple Watch - svetapple.sk
Pebble Time vs. Apple Watch – svetapple.sk

 

Martin Hájek si uvedomil, že obe hodinky ponúkajú zaujímavý dizajn, ktorý je pomerne prívetivý a rozhodol sa, že ich postaví priamo proti sebe. Vytvoril preto render oboch z nich a následne porovnal. Ktoré sa vám páčia viac? My sme za Apple Watch ale Pebble Time sa nám taktiež veľmi páčia!

Pebble Time vs. Apple Watch - svetapple.sk
Pebble Time vs. Apple Watch – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.