Zdá sa, že Apple opäť raz pomohlo mnohým čínskym firmám, ktoré potrebujú vyrobiť inteligentné hodinky, no na ich dizajn nemajú dostatočne kreatívnych dizajnérov. Istá spoločnosť Hyperdron (nie, ani my sme o nej nikdy nepočuli) sa rozhodla, že umožní nedočkavcom zakúpiť si „Apple Watch“ už dnes. Dokonca vás nebudú stáť ani viac, ako obal na váš iPhone 6 Plus!

Inteligentné hodinky za 27$ a ešte k tomu Apple Watch?

Pokiaľ sa pozriete na plagáty výrobcu, okamžite si v hlave potichúčky zašepkáte „to musím mať“. Chvíľu teda pátrate po tomto produkte a keď naň konečne narazíte len krútite hlavou, ako sa toto vlastne mohlo stať? Tieto hodinky síce okopírovali dizajn Apple Watch ale ako je o čínskych kópiach dôverne známe, šlo o veľmi svojské kopírovanie, a tak hodinky nielen, že nevyzerajú ako Apple Watch ale sú doslova odporné. O tom vás presvedčí aj displej, ktorý mimochodom nie je dotykový a pri prvom pohľade naň máte pocit, akoby sa prepadol pod sklíčko, keďže je zasadený naozaj hlboko. Tieto hodinky bude možné ovládať len pomocou korunky a používateľského rozhrania, ktoré sa podoba tomu z Apple Watch. Žiaden dotyk tu teda nehľadajte. Výrobca tvrdí, že tieto hodinky fungujú vďaka spárovaniu s iPhonom, no pokiaľ sa vám to po niekoľkých pokusoch podarí, pravdepodobne nebudete veľmi nadšení. Funguju na rovnakej báze, ako Bluetooth príslušenstvo (bezdrôtové slúchadlá, reproduktory). Okrem toho však v sebe majú aj krokomer či iné funkcie. Toto zariadenie, je na náš vkus naozaj škaredé a myslíme si, že neovládne svetové trhy. Každopádne, 27 $ za niečo takéto nie je až tak strašne vysoká cena, čo poviete? 🙂

Prečítajte si tiež  Milá novinka vo WatchOS 4!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.