Spoločnosť Apple dokáže robiť zázraky a to platí naozaj pri všetkom. Nejde len o predaj zariadení, kedy niekedy aj tisíc eurové produkty miznú z predajných pultov ako teplé rožky, ale napríklad aj o software, ktorý a rozširuje do sveta neuveriteľnou rýchlosťou. Po 48 hodinách má iOS 9 nainštalovaných až 21% používateľov. Apple tým nedokázalo len to, že všetci iOS milujú, ale aj to, že Android bude mať v budúcnosti veľký problém. Ten má totiž tiež so svojim Lollipop 21% ale nie po 2 dňoch ale 10 mesiacoch!

Za 2 dni 21%

Možno, že 21% neznie až tak ohromujúco, no v skutočnosti toto číslo ohromujúce je. Prečo? Na svete sú totiž milióny a milióny iPhonov, iPadov či iPodov Touch, ktoré sa neustále aktualizujú. Práve preto je 21% možno aj  200 – 300 miliónov zariadení. Je jednoducho neuveriteľné, ako sa Apple darí a nádherne sa ukazuje, aké problémy má Andorid. Ten totiž len tak tak prešiel 20% hranicou po 10 mesiacoch od kedy vstúpil na trh. Pravda, update nájdeme predovšetkým na najnovších a drahších zariadeniach, ale pravda je žiaľ taká, že na väčšine takýchto zariadení beží buď Andorid KitKat (40%) či Jelly Bean (30%), ktorý bol vypustený ešte tri roky dozadu.

- Reklama -

Uvidíme, ako to bude vyzerať v budúcnosti a či sa Andoridu bude dariť aj naďalej. Jedno je ale sté. Apple pomaly ale isto invazívne ničí trhy a aj svoju konkurenciu.

 

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

  1. Vacsiu blbost som sto rokov necital android pouziva x vyrobcov a kazdy ho upravuje a vydava po svojom a v inom case nehovoriac o tom ze na lacnejsie models nemusi vyrobca update vobec poskytnut toto s androidom nema nic spolocne… Ked chce autor porovnavat nech si pozrie konkretneho vyrobcu a jeho modely pre ktore bol update vydany ci si ch ludia davaju alebo nie a tam su cisla uplne ine… Pisat o tomto v ramci 1000-cov modelov telefonov roznych vyrobcov je infantilne…

  2. Skoro ma jeblo keď som čítal tento článok. Je jasne vidieť že autor vidí len jabĺčko vysoko krásne žiariť na presklennej budove v diali a je to všetko čo k životu potrebuje. Aby som nebol len za ovečku zo strany android, autor by si mal možno uvedomiť že nie Google je zodpovedný za aktualizovanie zariadení mimo ich pôsobnosť. Všetky chyby ktoré sú objavené a hlásené su na Nexus zariadeniach opravované zvyčajne do 2 dní.

  3. no prečo asi lebo ty čo nemaju new softvér im nefunguje 50 % vecí tak kebyže toto spravia u androidu tak by si každi stiahol new softvér takysto jak apple 😀

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here