Spoločnosť Apple ešte v máji vydala operačný systém iOS 15.5 s vylepšeniami aplikácie Podcasty, príchodom služby Apple Cash (len pre niektoré krajiny) a viacerými opravami chýb. Zdá sa však, že aktualizácia spôsobila aj problémy a to konkrétne používateľom aplikácie Knihy. Tá od tej doby nefunguje správne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aj my sme do redakcie dostali niekoľko podnetov na to, že vstavaná aplikácia od Apple padá, keď sa používateľ pokúsi otvoriť akúkoľvek knihu. Deje sa to po aktualizácii iPhonu na iOS 15.5, čo je v súčasnosti najnovšia verzia operačného systému dostupná pre verejnosť.

V tejto chvíli nie je jasné, koľkých používateľov sa to týka, ale zahraničné recenzie aplikácie v App Store potvrdzujú, že existuje pomerne veľká skupina ľudí, ktorí nevedia túto nepríjemnosť vyriešiť.

Takmer všetky negatívne recenzie uvádzajú, že aplikácia Knihy po update znemožňuje čítanie voľne dostupných alebo zakúpených knižných titulov.

Oprava zatiaľ neexistuje. Riešenie ale príde čoskoro 

Aplikácia knihy na iPhone v operačnom systéme iOS
Aplikácia Knihy na iPhone – Foto: AppleInsider

Samozrejme, v tejto chvíli nie je celkom jasné, čo problém spôsobuje. My sami sme to overili na viacerých zariadeniach s najnovším updatom, no s padaním aplikácie sme sa nestretli.

Každopádne ale platí, že ide o chybu, ktorá zatiaľ nemá žiadne riešenie. V prípade, že máte tieto problémy aj vy, môžete skúsiť apku preinštalovať, no je len veľmi malá šanca, že vám to pomôže.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Najlepšie teda bude počkať na spoločnosť Apple, kým vydá ďalší update iOS 15.6, na ktorom už intenzívne pracuje. Nakoľko je chyba súvisiaca s aplikáciou Knihy celkom rozšírená, v Cupertine ju určite evidujú a v dohľadnej dobe opravia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -