Ako ste si možno všimli, spoločnosť Apple od roku 2012, kedy na trh prišiel nový Lightning konektor nepredstavila originálny Lightning Dock, určený pre iPhone. Je to pomerne divné, najmä za predpokladu, že podobné docky boli v minulosti veľmi obľúbené a dokonca sme ich mohli nájsť aj ako súčasť niektorých iOS zariadení. Zdá sa však, že tieto časy sú dávno preč a Apple sa konečne, po takmer troch rokoch od predstavenia 9-pinového Lightning konektora, odhodlalo predstaviť aj slušný dock, ktorý bude slúžiť používateľom ako „nabíjací stojan“.

Len pre iPhone

9-pinový Lightning konektor je naozaj veľmi tenučký, čo znamená, že nemusí udržať vyššiu váhu a v prípade zlého zaobchádzania sa môže dokonca aj zlomiť. Práve preto nie je zatiaľ určený pre iPad mini ani iPad Air 2 ale predovšetkým pre iPhone 6, iPhone 6 Plus či iPod Touch 5. generácie. Aj keď je pravda, že spoločnosť prišla so svojim dockom na trh už pomerne neskoro, konkurencia má zrejme problém vzhľadom na to, že cena, ktorá sa len tak mimochodom pohybuje okolo 30-35€, je približne rovnaká.

- Reklama -

Áno, iPhone Lifgtning Dock je síce drahší, no nie je to až o toľko a netreba zabúdať ani na fakt, že dostanete produkt od Apple, na ktorom je vidieť, že ide o produkt od Apple. Nádherná biela, jednoduché linky a absolútny minimalizmus je vidieť na každom jednom centimetri docku. To, kedy sa dostane do našich končín síce nevieme, no myslíme, že to bude čoskoro vzhľadom na fakt, že Apple už tento dock predáva aj v českom Apple Store!

Dock - svetapple.sk
Dock – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.