Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich nových produktoch, ktoré nám predstaví už v najbližšom období. Jedným z nich je aj príslušenstvo pre iPad, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej modernej domácnosti. Apple chce mať podobný „domáci displej“, ako Google Nest Hub.

Načo by však firma vyvíjala úplne nový produkt, keď sa dá takáto technológia vykladať z už existujúcich produktov?

Ako hovorí Mark Gurman z agentúry Bloomberg, už na budúci rok by mohol prísť dokovací stojan spolu s reproduktorom, do ktorého zasunieme iPad a budeme ho môcť využívať úplne novým spôsobom.

Ako budeme používať špeciálnu dokovaciu stanice pre iPad? 

Apple iPad domáce centrum dokovacia stanica s reproduktorom
Zdroj: 9to5mac

Nové príslušenstvo by malo slúžiť na ovládanie rôznych funkcií domácnosti prostredníctvom aplikácie Home. Niekoľkými kliknutiami s ním teda môžete rozsvietiť dom / byt, zmeniť teplotu, zavrieť rolety či uzamknúť vchodové dvere.

Platí to samozrejme za predpokladu, že aj ostatné výrobky budú kompatibilné s HomeKitom.

Okrem toho by však iPad v špeciálnom doku mohol slúžiť na prehrávanie hudby s podobnou kvalitou zvuku, akú ma HomePod mini – čo by bolo určite uspokojivé. V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na možnosť uskutočňovania hovorov vďaka funkcii Center Stage.

Apple iPad domáce centrum dokovacia stanica s reproduktorom
Zdroj: 9to5mac

Bližšie novinky ohľadom nového príslušenstva zatiaľ nepoznáme, no akonáhle sa ich dozvieme, budeme vás informovať. Je dosť možné, že Apple použije na ukotvenie obľúbený MagSafe systém so zosilnenými magnetmi v zadnej časti zariadenia. iPad by dokázal nie len udržať, ale rovnako aj nabíjať.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  O AirPods je vraj veľký záujem!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -