Apple je aktívne na TikToku

Apple je známe tým, že dlhodobo „ignoruje“ svoje sociálne siete (s výnimkou Instagramu). Napríklad taký Facebook, na ktorom ho sleduje vyše 13 miliónov používateľov, dostáva príspevky len veľmi sporadicky.

Ak sa pozrieme na Twitter (5,6 milióna sledovateľov), tu ešte nebolo zverejnené vôbec nič. Aj preto nás dnes prekvapilo, že technologický gigant začal používať účet na TikToku (kde má skoro 400 tisíc sledovateľov).

Firma prináša originálny obsah plný hudby, trikov a zábavnej reklamy. Samotné konto si Apple založilo ešte marci tohto roka. Až do dnešných dní bolo ale neaktívne.

Kreatívny marketingový tím tu videl potenciál a natočil (zatiaľ) 4 chytľavé spoty. Firma sa snaží zaujať používateľov s kompaktnými rozmermi iPhonu 12 mini.

Účinkujúci neustále zmenšujú predmety, až sa napokon dostanú ku svojmu smartfónu. Všetko je to vymyslené veľmi dobre a videá sa snažia demonštrovať fakt, že iPhone 12 mini je len menší ale nie horší (ako 6,1″ verzia). Za nás super nápad, ktorý oceňujeme.

Technologický gigant si k spolupráci prizval aj niekoľko známych „TikTok-érov“. Reklamnú kampaň propagujú tváre ako Zach King, Kevin B Parry, Julian Bass a Jessica Wang. Kliknutím na tento odkaz si môžete pozrieť všetky videá aj vy. Do komentára nám napíšte, ako na vás pôsobí takýto marketing. Páči sa vám alebo to nie je vaša šálka kávy?

Prečítajte si tiež  Najlepšie komédie na Netflixe. Týchto 15 filmov si nenechajte ujsť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.