Spoločnosť Apple sa pokúša pomaly ale isto priniesť najnovšie technologické novinky a pokroky do každého oboru a každej svojej funkcie. Dôkazom je aj jej najnovšia akvizícia, kedy sa podarilo získať spoločnosť Mevaio, ktorá dlhodobo experimentuje s rozšírenou realitou a ponúka niekoľko naozaj zaujímavých patentov, ktoré by mohla spoločnosť využiť napríklad v Apple Mapách!

Mevaio a Apple Maps

Okrem trhu s elektronikou by chcelo ovládnuť Apple aj trh so službami, medzi ktoré patrí nepochybne aj Apple Maps, ktorú nájdeme v takmer každom Apple produkte. Táto služba nemá dobré meno kvôli problémom z počiatku jej predstavenia, no v súčasnej dobe ju už Apple spracovalo do takej podoby, za ktorú sa určite nikto nemá prečo hanbiť. Už sme mohli počuť o tom, že spoločnosť nechala patentovať isté využitie rozšírenej reality pre svoje Apple Mapy. Dnes sa dozvedáme, že Apple si do svojho portfólia menších firiem pridal ďalšiu, ktorá sa už niekoľko rokov pohybuje práve v tomto obore.

Je teda viac než pravdepodobné, že sa skôr či neskôr rozšírenej reality v našich iPhonoch či iPadoch skutočne dočkáme. V súčasnosti síce nevieme akým spôsobom, no keďže na tom pracuje Apple, určite to bude prepracované do každého detailu. Hneď ma napadlo, že by spoločnosť z Cupertina mohla ako prvá predstaviť službu, ktorá by umožňovala prechádzky po otvorenom svete aj v obývačke. Avšak na to zrejme ešte máme čas, nechajme sa prekvapiť! 🙂

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje aktualizáciu iOS 17.3.1. Kedy sa jej dočkáme a čo prinesie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.