Keď spoločnosť Samsung a ďalší výrobcovia zariadení s operačným systémom Android začali predstavovať prvé smartfóny so skladacím displejom, boli sme trochu skeptickí. Nakoľko sa však technológia vyvinula a dnes dáva zmysel, začína to pôsobiť tak, ako by Apple v tomto smere strácalo. A hoci je pravda, že technologický gigant vyvíja svoj vlastný skladací iPhone, v čase keď ho predstaví, môže byť Samsung už úplne inde.

Dôvod prečo to tvrdíme je nový únik, o ktorý sa postaral známy leaker Ice Universe. Na svojom Twitteri zdieľal krátke video, na ktorom sú zachytené zariadenia od juhokórejského výrobcu. A hoci nejde o žiadne špecifické smartfóny ale len o koncepty, krásne nám znázorňujú, čoho bude táto spoločnosť v blízkej budúcnosti schopná.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Je síce pravda, že moderné skladacie smartfóny sú oveľa odolnejšie ako ich pôvodné verzie spred niekoľkých rokov, no celý mechanizmus má aj v dnešných časoch svoje muchy.

Samsung rolovací displej
Zdroj: LetsGoDigital

Riešením by mohli byť špeciálne rolovateľné displeje, ktoré by dokonca nepotrebovali fyzicky zásah používateľa ale po zadaní pokynu by sa „otvorili“ úplne samé.

Niečo podobné vyvíjalo aj LG. Firma však projekt ukončila 

V minulosti bola ku tejto myšlienke najbližšie spoločnosť LG, ktorá však medzičasom uzavrela svoju divíziu zaoberajúcu sa vývojom smartfónov. Šance sa teda chopil Samsung a zdá sa, že sa mu s vývojom nových technológií darí.

https://www.youtube.com/watch?v=WptsQmhNMZQ

Na videu pod týmto odstavcom môžete vidieť prototypy, ktoré obsahujú trojitý skladací displej, špeciálny skladací displej pre herné konzoly, no a potom posuvný – rolovateľný displej, ktorý by sa mohol dostať do väčšiny budúcich smartfónov.

Samotná technika vyzerá na prvý pohľad pôsobivo a pokiaľ je dostatočne odolná, výrobca by s ňou mohol zaplniť dieru na trhu. Kým sa však tak stane môže ubehnúť ešte niekoľko dlhých rokov.

Pozrite si video a dajte nám vedieť do komentára, či sa vám rolovateľný (alebo akýkoľvek iný skladací) displej páčil. Za nás je to minimálne zaujímavé riešenie, ktoré by sme si radi vyskúšali. A kto vie, možno naň v budúcnosti prejde aj spoločnosť Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -