Kalifornská spoločnosť urobila novú akvizíciu. Pod svoje krídla pribrala startup Vilynx Inc, za 50 miliónov amerických dolárov. Firma sa zaoberá pokročilými technológiami umelej inteligencie a počítačového videnia k analýze obsahu videa.

Apple kúpilo Vilynx Inc

Apple pred pár hodinami potvrdilo akvizíciu spoločnosti Vilynx Inc. Celý nákup opísalo štandardnou formulkou, z ktorej sme sa dokopy nič nedozvedeli: Apple čas od času kupuje menšie technologické spoločnosti a všeobecne o našich účeloch a plánoch nediskutujeme, (prehlásenie zverejnila agentúra Bloomberg).

Podrobnosti z pozadia prezrádzajú, že španielsky startup stál približne 50 miliónov dolárov a firma sa zameriavala na umelú inteligenciu počítačového videnia.

Jej technológia dokázala určiť obsah zvukového, textového alebo vizuálneho videa. Vilynx Inc svoj vynález opisovali spôsobom, že nie je schopný iba rozpoznávať položky ale takisto im rozumieť. Informácie z webu už nie sú dostupné, nakoľko bol medzičasom vypnutý (štandardný postup pri akvizícii).

Ak sa pýtate, na čo môže Apple tieto technológie zúžitkovať, odpovedí je neúrekom. Do umelej inteligencie sa v súčasnosti investujú miliardy dolárov. Vezmite si iba hlasového asistenta Siri, ktorý by vedel do výsledkov zahrnúť aj obsah videa. V aplikácii Fotky by mohli byť použité sofistikovanejšie nástroje na vyhľadávanie konkrétnych záberov a veľa iného.

Podľa dohody, s ktorou súhlasili obe strany, zostane Elisenda Bou-Balust (spoluzakladateľka Vilynx, ktorú môžete vidieť na fotkách v galérii) hlavnou technologickou riaditeľkou. O prácu tiež nepríde cca 50 inžinierov a dátových vedcov. Niekedy sa oplatí vymýšľať nové technológie. Predať Applu startup za cca 50 miliónov dolárov môže byť lukratívny biznis, čo poviete?

zdroj

Prečítajte si tiež  Recenzia: Let's Go Rocket
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.