Apple patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete. Napriek tomu sa občas dopustí prešľapu a spoločnosť to stojí nemalé peniaze. Najnovšie bude musieť zaplatiť pokutu až 467 tisíc amerických dolárov. Kým niekomu by vyššie uvedená suma bez problémov stačila na to, aby si urobil rozprávky život, Apple ju zarobí zhruba za 4 minúty a 9 sekúnd…

Apple zaplatí pokutu 467 tisíc dolárov.

Americký kontrolný úrad zameraný na zahraničné aktivity (OFAC) dnes oznámil, že Apple sa dopustilo z nedbalosti pri dodržiavaní právnych predpisov. Konkrétne sa malo jednať o 2 porušenia spojené so softvérovými znalosťami spoločnosti Apple.

Apple sa dobrovoľne priznal k tomu, že na internetovom obchode App Store porušoval určité zákony voči slovinskému vývojárovi. Konanie spoločnosti pri tom trvalo dlhšie ako dva roky čo môžeme označiť za dosť dlhú dobu. No a hoci kontrolný úrad OFAC toto priznanie potešilo, tak či onak muselo Applu udeliť pokutu za „bezohľadné“ konanie v tejto veci.

Celý prípad je samozrejme dosť komplikovaný a viac si o ňom môžete naštudovať tu. Jablková spoločnosť bude musieť zaplatiť pomerne mastnú pokutu. Konkrétne sa tu hovorí o sume vo výške 467 000$. Pre bežného človeka je to neskutočná suma peňazí, pre také Apple je to potom niečo, čo zarobí za 4 minúty a 9 sekúnd (bavíme sa o zisku!). Reálne teda sankcie jablkovú spoločnosť skoro vôbec nepostihnú.

Apple na pokutu zarobí veľmi rýchlo – svetapple.sk

Na záver už iba ostáva vo vzduchu vysieť otázka, či je takáto „nízka“ pokuta dobrá alebo nie. Na jednej strane je fakt, že spoločnosť, ktorej sme fanúšikmi nemusí platiť pokutu, ktorá by ju zruinovala.

Na strane druhej ide ale pre Apple naozaj o zanedbateľnú čiastku, ktorá ju nijako neovplyvní a z konania sa nemusí do budúcnosti poučiť. Pokuta 10 miliárd dolárov za GDPR by určite bola určite náučnejšia (to jej samozrejme neprajeme)… To ako to na záver bude ukáže až čas…Aký je tvoj názor na výšku tejto „smiešnej“ sankcie?

apple zárobky
Apple zaplatí pokutu 467 tisíc dolárov. Zarobí ich späť za 4 minúty. (everysecond.io)
Prečítajte si tiež  5 dôvodov, prečo si kúpiť iPhone 15 (a 5 dôvodov, prečo ho preskočiť)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.