Dizajn iPhonu je v dnešnej dobe témou číslo 1. Hlavný problém je v tom, že všetci už asi vieme, ako bude vyzerať, a aj ten, kto nevie, to aspoň trošíčku tuší. Dôvodom sú úniky, ktoré nám už telefón ukázali na fotkách, videách, ale tiež v článkoch, kde sme sa dozvedeli konkrétne špecifikácie. Už je teda jasné, že iPhone 7 bude vyzerať podobne ako iPhone 6S. Každopádne teraz zabudnime na všetko, čo už vieme a predstavme si, že nič o novinke nevieme. Pozri sa na koncept, ktorý sa ti zaručene zapáči! 

iPhone

iPhone je produkt, ktorý predstavil po prvýkrát Steve Jobs ešte v roku 2007. Presne to je rok, kedy sa svet smartfónov zásadne zmenil. Výrobcovia týchto zariadení zistili, že nezáleží len na tom, čo všetko dané zariadenie ponúka, ale záleží aj na tom, ako dané zariadenie vyzerá. Steve Jobs bol v podstate veľmi náročný práve na dizajn a iPhone by určite nevyzeral tak dobre a nadčasovo, ako takmer pred 10 rokmi vyzeral, keby sa o to nepričinil.

- Reklama -

Odvtedy je iPhone najpredávanejší smartfón na svete a každý si všíma to, ako vyzerá. Na dizajn sa kladú vysoké nároky zo strany používateľov. Aj preto sa čoraz viac stretávame s negatívnymi reakciami, kedy Apple jednoducho nenaplní očakávania a iPhone sa nemusí páčiť celému publiku bývalých majiteľov. Nový iPhone 7 by mal byť presne takýmto zariadením. Nebude síce škaredý, to vôbec nie. Problém vidíme skôr v tom, že nebude ničím inovatívny.

Neprinesie žiadne prekvapenie, ktoré by nás potešilo. iPhone 6/6S síce neboli najhoršie po vizuálnej stránke, ale už ich bolo dosť. Chceme úplne nový dizajn. Presne taký, ktorý nás zaujme a presne taký, ktorý bude pozostávať z vysokokvalitných materiálov a nádherných tvarov. Takéto zariadenie žiaľ neuvidíme, ale môžeme si ho aspoň predstaviť. Minimálne vďaka tomuto konceptu, ktorý vyzerá skutočne fantasticky.

Ako základ tu bol evidentne použitý úplne prvý iPhone a jeho oblý tvar. Dizajnér sa s týmto vyhral na jednotku. Žiadna vytŕčajúca šošovka objektívu. Nič také. Telefón je nádherne tvarovaný do kovového obalu, ktorý je následne zafarbený do všetkých farieb, ktoré poznáme už dnes. Celkovo to na nás pôsobí veľmi dobre a musíme povedať, že ide o skvelú dizajnérsku prácu. Vôbec by sme sa napríklad neurazili, keby sme niečo podobné videli pri iPhone 8. Nielen kvôli tomu, ako to celé dobre vyzerá, ale napríklad aj kvôli tomu, že zo spodnej strany nájdeme 3,5mm audio jack konektor na pripojenie sluchátok.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.