Ešte minulý týždeň sa vo veľkom diskutovalo o tom, že Apple nebude platiť umelcom za 3 mesačnú skúšobnú dobu. V tomto presvedčení sme boli až doteraz, avšak spoločnosť zmenila svoje predošlé stanovisko po tom, ako dostala otvorený odkaz priamo od známej americkej speváčky Taylor Swift, ktorá sa rozhodla nesúhlasiť s neplatením za 3 mesačnú dobu.

Apple zaplatí

Proti tomu, aby Apple neplatilo za 3 mesačnú skúšobnú dobu, bolo veľké množstvo umelcov avšak stále chýbal jeden, ktorý by mohol aj reálne niečo zmeniť, pretože pre Apple môže znamenať naozaj veľa. Týmto umelcom je práve speváčka Taylor Swift, ktorá okrem toho, že svoj populárny album „1989“ nesprístupní v Apple Music, napísala otvorený list priamo spoločnosti Apple, po ktorom sa zdá sa Apple rozhodlo zaplatiť. Speváčka konkrétne napísala, že uznáva Apple ako spoločnosť, ale s 3 mesačným bezplatným režimom jednoducho nesúhlasí.

Možno trošku prekvapivo Apple reagovalo naozaj pružne a rozhodlo sa, že umelcom zaplatí aj za skúšobnú trojmesačnú dobu. Všetko oznámil Eddy Cue prostredníctvom svojho Twitter účtu. Okrem iného sme sa mali možnosť dozvedieť, že Apple možno zníži cenu predplatného v Európe na 5,99 eura za verziu pre jedného a za rodinné predplatné, pre 6 osôb by mala byť cena 8,99 eura.

Prečítajte si tiež  K vybraným slúchadlám AirPods a Beats dostanete polročné predplatné Apple Music zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.