Apple Music nebude zadarmo

Streamovacie služby bojujú o svojich zákazníkov rôznymi spôsobmi. Spotify už dávnejšie spustil bezplatnú verziu, ktorá má viacero obmedzení a z času na čas sa v nej vyskytne reklama. Pred pár mesiacmi sa na internete objavili špekulácie, že s podobným konceptom môže prísť aj Apple Music. Ako sa však ukázalo, firma nad tým v súčasnosti neuvažuje.

Technologický gigant považuje za svoj najväčší benefit to, že používateľom ponúka dlhú 3-mesačnú skúšobnú lehotu, aby si platformu osvojili. Ostatné služby ponúkajú poväčšine iba 1 mesiac a niektoré dokonca len 1-2 týždne.

Apple Music má takisto aj dobre nastavené ceny. Na Slovensku platia napríklad študenti len 2,99€/mesačne, pričom za túto sumu získavajú prístup aj do platformy Apple TV+. Ak ste bežným používateľom, Individuálny balíček vás vyjde na 5,99€/mesačne. Na záver tu máme Rodinné predplatné za cenu 8,99€/mesačne, kde dokážete pridať až 6 členov.

Elena Segal – riaditeľka pre Apple Music, počas posledného rozhovoru uviedla, že Apple sa snaží oveľa viac než ktorákoľvek iná platforma, aby zabezpečilo adekvátny tok peňazí ku umelcom, ktorý sprístupnili svoju tvorbu na Apple Music. Aj to je jeden z dôvodov, prečo kompetentní nemajú v úmysle bezplatnú verziu s reklamami.

V tejto súvislosti doplnila, že podobný krok môže dramaticky ovplyvniť ekonomiku fungovania služby a to je v priamom rozpore s plánmi spoločnosti, ktorá chce vytvoriť zdravý a dlhodobo udržateľný ekosystém produktov a služieb.

Prevádzka Apple Music je vraj „biznis s malou rezervou“ a to hlavne preto, lebo umelcom sú vyplácané väčšie provízie, než u konkurencie.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Brali by ste Apple Music s obmedzenými funkciami a reklamami zadarmo, alebo si radšej zaplatíte cca 6€ mesačne za plnohodnotnú verziu?

Prečítajte si tiež  MagSafe peňaženka pre iPhone vás v budúcnosti upozorní na stratenú kartu. Takto to bude fungovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.