Dnes bude prebiehať tradičná schôdza akcionárov z celého sveta, týkajúca sa spoločnosti Apple. Samozrejme, že sa tu budú nachádzať aj osoby cestujúce z Číny, kde momentálne prevláda koronavírus. Apple ich doslova žiada, aby pred stretnutím dodržali potrebnú karanténu.

Apple žiada čínskych akcionárov, aby dodržali karanténu kvôli koronavírusu.

Bezpečnosť je na prvom mieste a Cupertinsky gigant to berie mimoriadne vážne. Pred dnešnou schôdzkou akcionárov z celého sveta (ktorá sa bude konať v USA) upozorňuje osoby cestujúce z Činy, aby dodržali potrebnú karanténu. Firma prostredníctvom tweetu informovala o tom, že pracuje spolu s odborníkmi z oblasti verejného zdravia na tom, aby všetko prebehlo bez problémov a hlavne v záujme maximálnej bezpečnosti.

Spoločnosť využíva pokyny, ktoré prichádzajú z Centra pre kontrolu prevencie ochorení v USA (známe aj pod skratkou CDC). Okrem toho spolupracuje s inými, vyššie menovanými odborníkmi.

Jeden z pokynov (prevencie) je, že akcionári, ktorí pochádzajú z Číny alebo sa v priebehú posledných týždňov v krajine zdržiavali by mali mať absolvovanú nutnú 14 dňovú karanténu. Obavy z koronavírusu sú v sčasnosti dosť veľké, nakoľko epidémia zachvátila napríklad aj sever Talianska a neustále sa rozširuje.

aplikácia koronavírus

Čo sa týka schôdze akcionárov, tak tá sa bude konať dnes o 9:00 ráno tamojšieho času (u nás o 18:00 hodine). Event prebehne v známych priestoroch Steve Jobs Theatre, ktoré sa nachádza v Apple Parku (Cupertino). Čo sa týka tejto akcie, tak zvyčajne nebýva veľmi zaujímavá pre verejnosť, nakoľko na nej Apple nerozoberá svoje produkty ale hlavne čísla.

Ak sa však niečo zaujímavé vyskytne, určite vás o tom budeme informovať. Dúfajme, že sa tejto udalosti zúčastnia len zodpovední ľudia, ktorí nebudú zbytočne ohrozovať iných akcionárov z celého sveta. Koronavírus sa môže šíriť relatívne rýchlym tempom a tak treba byť maximálne obozretný. Apple to robí dobre. Ak sa chcete pozrieť, ako sa táto epidémia rozširuje vo svete, pomôže vám na to táto interaktívna mapa.

Apple pomôže v boji proti zákernému koronavírusu.
Apple žiada čínskych akcionárov, aby dodržali karanténu kvôli koronavírusu.
Prečítajte si tiež  Hodnota Apple prekročila ďalšie historické maximá!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.