Ako už zrejme viete, Rusko je veľmi konzervatívna krajina, pokiaľ ide o homosexualitu. Koniec koncov, v krajine bol strhnutý pomník Steva Jobsa len kvôli tomu, že Tim Cook verejne odhalil, že je homosexuál. Pomník mohol vraj propagovať homosexualitu, pretože Cook je riaditeľom Jobsovej spoločnosti.

Ďalší problém

Odvtedy neubehlo ani nejak veľa času a už je tu ďalší problém, tentokrát vôli smajlíkom. Klávesnica Emoji totiž mimo iného ponúka smajlíky, ktoré prezentujú páry rovnakých pohlaví, za čo môže Apple dostať pokutu vo výške 15 000 dolárov. Pokutu síce ešte nedostalo, ale Ruská vláda už začala vyšetrovať Apple, či sa dopustil zákazu propagácie homosexuality. Za najnovším prípadom stojí ortodoxný aktivista a právnik Yaroslav Mikhailov, ktorý sa sťažoval miestnej polícii v Kirovskej oblasti, že smajlíky v iPhone porušujú zákon schválený v roku 2013, ktorý zakazuje propagovať homosexualitu pred deťmi.  Apple ale neplánuje orezať ponuku smajlíkov Emoji vo svojom systéme, práve naopak. Pripravovaný update iOS 9.1 totiž obsahuje ďalšie nové smajlíky vrátane prostredníka, ktorý si nájde veľké využitie.

- Reklama -

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here