Z času na čas, ako to v prípade Apple už veľmi dobre poznáme, získajú v Cupertine nejaký ten patent, ktorý možno v budúcnosti využijú aj vo svojich zariadeniach. Jedným z takých je nepochybne aj ten posledný, ktorý Apple pred časom získalo. Týka sa priamo pohybových gest, pomocou ktorých by malo byť možné ovládať počítač!

Pohybové gestá

Nový patent, ktorý si Apple podalo a časom ho aj získalo, funguje vlastne na veľmi podobnom princípe ako Kinect od Microsoftu, ktorý nájdeme pri Xbox 360 či Xbox One. Kamera sníma vašu tvár či pohyby, na základe čoho dokážete ovládať daný obsah na obrazovke bez toho, aby ste sa čo i len dotkli nejakého ovládacieho prvku. Tento patent bol síce podaný predovšetkým pre počítače, no svoje uplatnenie by určite našiel aj v mobilnom priemysle, kde ho už využíva aj konkurenčná spoločnosť Samsung vo svojich smartfónoch s označením Galaxy. Druhé miesto, kde by sme ho mohli vedieť využiť by mohla byť Apple TV či dokonca bájna iTV. Nevieme teda, či tento patent niekedy Apple využije, no pokiaľ áno, bude to stáť za to!

Nový patent - svetapple.sk
Nový patent – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať MacBook Pro 13", ktorý príde v roku 2020.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.