Pred pár dňami sme vám priniesli správu, že spoločnosť Apple kompletne prepracuje tlačidlo Touch ID v MacBooku Pro a MacBooku Air ďalšej generácie. Vyplývalo to z úniku o prítomnosti samostatných LED diód určených pre tento komponent.

Na túto problematiku sa teraz pozrel aj známy dizajnér konceptov IAN, ktorý vytvoril vlastnú vizualizáciu. Ešte pred tým, ako sa ku nej dostaneme je potrebné uviesť, že počítače zrejme nebudú disponovať dotykovou plochou Touch Bar tak, ako ich predchodcovia.

- Reklama -

Z uvedeného vyplýva, že firma musí nejakým spôsobom nahradiť jednotlivé prvky Touch Baru. No a teraz sa môžete pozrieť, ako to môže urobiť.

Ako to bude vyzerať? 

Na všetko má slúžiť klasické hranaté tlačidlo s prstencom (pre Touch ID), ktorý sa nám ukázal už na klávesnici Magic Keyboard pre nový iMac 24″. V tomto prípade však bude prstenec samostatne osvetlený a mohol by ponúkať aj viacej farieb.

Pre jednoduchšiu predstavu, po aktivácii hlasovej asistentky Siri by sa tenká plocha prstenca zafarbila podobne, ako napríklad dotyková plocha inteligentného reproduktoru HomePod. Farby by sa mohli dynamicky meniť čím by vznikol zaujímavý efekt.

Pri platbe by potom toto tlačidlo mohlo jemne blikať a v čase nečinnosti skrátka zhasnúť aby vás nerušilo. Na dvoch renderoch od IANa je to naznačené krásne a musíme povedať, že sa nám podobné riešenie páči

Na strane druhej je otázne, či sa tieto domnienky stanú aj realitou. Napíšte nám do komentára, či by ste brali takéto tlačidlo Touch ID alebo viac preferujete klasický Touch Bar.

Tešíme sa na všetky vaše reakcie a komentáre.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJIAN
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.