V čase, keď spoločnosť Apple predstavila svoje najlepšie nahlavné slúchadlá AirPods Max, ktoré dnes zoženiete za najlepšiu cenu tu, zákazníkom ponúkla aj puzdro s názvom Smart Case, ktoré vyvolalo veľa kontroverzií pre svoj netypický dizajn a celkovo dosť slabú ochranu zariadenia. Iní výrobcovia totiž ponúkajú oveľa tvrdšie a odolnejšie obaly.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Dnes sa však na svetlo sveta dostal nový patent spoločnosti Apple, ktorý bol podaný ešte v júni 2017. Americký patentový úrad ho ale schválil až teraz, na základe čoho sa naň môžete pozrieť aj vy. Téme sa venoval portál Macrumors.

Nová prihláška sumarizuje rôzne implementácie „puzdier s flexibilnými magnetickými uzávermi a sponami“, pričom sa primárne zameriavajú na slúchadlá AirPods Max. V budúcnosti by tak mohli nahradiť zvláštne riešenie technologického giganta, s ktorým sa zákazníci stretávajú v súčasnosti.

Nový patent od Apple nevyzerá vôbec zle 

nový patent Apple
Zdroj: Macrumors

Patent konkrétne opisuje dvojdielne puzdro, ktoré sa otvára a zatvára pomocou dvojice magnetických spojovacích pásikov umiestnených pozdĺž švu a magnetickej spony vo svojej hornej časti.

Na obrázkoch je pohľad zhora a zboku a my musíme uznať, že toto riešenie by bolo zrejme lepšie, než to s čím sa stretávame dnes.

nový patent Apple
Zdroj: Macrumors

Dôležité je však upozorniť, že aj v tomto prípade platí to, čo pri všetkých ostatných patentoch od spoločnosti Apple. Firma ich má takpovediac v zálohe a v praxi ich nemusí nikdy použiť. Podobných prihlášok totiž Apple už dnes vlastní tisíce a ako iste viete, do praxe sa dostáva len malý zlomok z nich. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to bude v tomto prípade.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zistiť stav batérie AirPods na hodinkách Apple Watch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -