Podľa všetkého by sme sa už tento rok mali po prvýkrát dočkať zjednotenia dizajnu pri modelovej rade iOS, kedy bude konečne iPhone vyzerať rovnako ako iPad či iPod!

Jednotný dizajn

Apple už dlhodobo hovorí o jednotnom dizajne svojich iOS zariaden,í no doposiaľ sa to chlapcom v Coupertine nijako nedarí. Možno sa to však zmení už čoskoro, kedy má iPhone 6 nastoliť nový dizajnový jazyk, ktorý celkovo poopraví aj výzor budúcich generácií iPadu Air a iPadu mini. Malo by ísť predovšetkým o zaoblenie celého zariadenia tak, aby sa lepšie držal v ruke. Apple tým chce dosiahnuť lepšiu ergonómiu všetkých zariadení.

iPad-Mini3-02
Podobne by mohli vyzerať nové iPady, iPhony či iPody! – svetapple.sk

Načo zjednocovať?

Keď bude vyzerať iPhone, iPad a iPod Touch rovnako, bude sa používateľom jednoduchšie ovládať a budú mať prirodzenejší dojem z prechodu jedného zariadenia na druhé. Momentálne to sčasti umožňuje operačný systém iOS, ktorý je navrhnutý tak, aby ho vedelo ovládať napríklad aj malé dieťa. Vzhľadom na to, že je na každom iPhone, iPade či iPode rovnaký, majiteľovi to dáva akúsi istotu.

iPad-Mini3-06
iPad by mal ponúknuť nové hrany – svetapple.sk

Kedy?

Prvým zariadením, ktoré ponesie nový dizajn bude iPhone 6, ktorý bude predstavený v septembri tohto roka. Hovorí sa aj o tom, že Apple predstaví aj nový iPod Touch, ktorý by mohol uzrieť svetlo sveta súčasne s iPhonom 6. Poniesť by mal tiež úplne nový dizajn, totožný s tým zo „šestky“. Poslednými dvoma či troma zariadeniami by mali byť nové generácie iPadov Air a mini. Je však možné, že po ich boku predstaví Jablková spoločnosť aj novinku, ktorá ponúkne až 12,9″ displej. Všetky by však mali mať upravené hrany tak ako tomu bude v prípade iPhonu 6!

Apple_iPods_ProductRed-15
Šepká sa, že Apple predstaví po boku iPhonu aj nový iPod Touch, prípadne obnoví celú rodinku iPodov! – svetapple.sk

ZDROJ: nowhereelse.fr

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.