Spoločnosť Apple nám v roku 2022 ukáže úplne nový iPhone 14 Pro, ktorý bude predstavovať vlajkovú loď ponuky. Zariadenie sa po vizuálnej stránke príliš nezmení, no dostane výkonnejší procesor A16 Bionic a rovnako aj lepšie zadné kamery, ktoré by mali disponovať rozlíšením až 48 MP.

V súčasnosti ešte nepoznáme úplne všetky podrobnosti, ktoré sa budú týkať tohto smartfónu, no šepká sa, že Apple predstaví nové farebné prevedenia. Dnešný koncept, o ktorý sa postaral kanál iOS Beta News, je toho jasným dôkazom.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záberoch môžete vidieť iPhone 14 Pro v tmavej zelenej, svetlej modrej, rýdzo zlatej a dokonca aj ružovej farbe. Zaujímavé je, že na redneroch chýba tradičné biele a čierne prevedenie. Autor však chcel zrejme zdôrazniť nové farebné možnosti a nie tie, na ktoré sme už dlhé roky zvyknutí.

iPhone 14 Pro bude k dispozícii so 6,1″ displejom, ktorý už nebude mať vo svojej vrchnej časti klasický notch. Nahradia ho dva „priestrely“, v ktorých budú ukryté všetky kamerové technológie vrátane autentifikácie Face ID.

Novinka príde na trh v septembri 2022 a zariadenie bude v porovnaní s predchodcom výrazne drahšie (o cca 100 – 200 €). Dôvodom má byť neustále rastúca inflácia po celom svete, ako aj zvýšené náklady v súvislosti s výrobou polovodičov. Ako iste viete, tých je na celom svete v súčasnosti nedostatok a pandémia COVID-19 ani vojna na Ukrajine ničomu nepomáhajú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.