Spoločnosť Apple začala predávať hodinky Apple Watch 24. apríla, teda minulý piatok. Očakávania z predajov sú naozaj vysoké a od analytických spoločností začínajú prichádzať prvé čísla. Pokiaľ sú naozaj pravdivé a môžme sa o ne aspoň trošku oprieť, informujú, že hodiniek Apple Watch sa za prvý deň predaja predalo viac kúskov ako Android Wear hodiniek za celý minulý rok! Apple jednoducho opäť raz láme rekordy! 

V číslach

Už vieme, že hodiniek Apple Watch sa pravdepodobne predalo viac ako hodiniek s operačným systémom Android Wear (napr: Samsung, LG či Motorola) za celý rok 2014. Ako to však vyzerá v skutočných číslach. Majú Apple Watch veľký náskok alebo dokázali minuloročné predaje zdolať iba o vlas? Na túto otázku vám odpovieme v následujúcich vetách! Za celý minulý rok sa podarilo predať približne 720 000 kusov hodiniek s operačným systémom Android Wear. Toto číslo je pomerne nízke v porovnaní s predajmi smartfónov, ale predsa len pomerne zaujímavé pokiaľ vezmeme v úvahu, že ide o produkt, ktorý vlastne nikto nepotrebuje.

- Reklama -

Apple Watch vraj prekonali všetky možné aj nemožné hranice a to tak, že za prvý deň predaja sa ich spoločnosti Apple podarilo predať asi 1 000 000 kusov, čo je približne o 300 000 viac ako konkurenčných zariadení. Tento rozdiel je naozaj výrazný a Apple tým potvrdilo svoju dominantnosť na trhu aj so zariadením, ktoré je v podstate prvé svojho druhu. Momentálne je isté len jedno! Rekordy, ktoré tu pravdepodobne nastolili Apple Watch len tak hocikto neprekoná! 🙂

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.