Nová generácia hodiniek Apple Watch Ultra je po dizajnovej stránke navlas rovnaká ako minuloročný model. Spoločnosť Apple sa však postarala o niekoľko zmien a vylepšení, vďaka ktorým sa prémiové hodinky opäť posunuli o niečo ďalej.

Zdá sa, že vo vnútri hodiniek nastala jedna zmena, ku ktorej sa gigant z Cupertina takmer vôbec nevyjadril. V novom videu z dielne portálu iFixit môžeme vidieť, ako sa dajú rozobrať nové hodinky Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch Series 9 a čo skrývajú vo svojich hardvérových útrobách. Práve toto video odhalilo príjemné zistenie.

Z videa vyplýva, že hodinky Apple Watch Ultra 2 majú batériu s kapacitou 564 mAh, na čo už minulý týždeň upozornil portál MacRumors na základe dát z regulačnej databázy. Nejde síce sa o veľké navýšenie, no každé plus poteší.

V presných číslach ide o 4 % nárast v porovnaní s minuloročným modelom, ktorý disponuje batériou s kapacitou 542 mAh. Aj to vám môže zabezpečiť niekoľko desiatok minút výdrže navyše, ktoré nikdy nie sú na škodu. Na druhej strane, konkurencia je so svojou výdržou podstatne ďalej, ako spoločnosť Apple.

Minimálna zmena, ktorú si pri používaní ani nevšimneme

Podľa Apple však majú obe verzie rovnakú výdrž batérie, ktorá je stanovená na hranici 36 hodín. Video tiež potvrdzuje, že batéria 41 mm Apple Watch Series 9 má kapacitu 282 mAh, čo je rovnaká hodnota akou disponoval 41 mm model Apple Watch Series 8.

Portál iFixit nezaznamenal žiadne výrazné zmeny v hardvéri, ktoré by súviseli s novým gestom Double Tap, ktoré bude dostupné v systéme watchOS 10.1 už o mesiac. Celkovo sú Ultra 2 a Series 9 vnútorne takmer totožné s minuloročnými verziami.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 vydržia 72 hodín na jedno nabitie. Má to, ale háčik, ktorý vás poriadne naštve

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -