Čas od času sa stane, že spoločnosť Apple zakúpi nejakú tú novú spoločnosť. Je to súčasťou vývoja produktov. Lepšie sa spolupracuje s firmou, ktorú firma vlastní. Automaticky tak navyše na spoločnosť prepadajú aj patenty. Apple zrejme vylepší Animoji a Memoji. Naznačuje to posledná akvizícia.

Akvizícia firmy iKinema

Jablková firma dneska oznámila dôležitú informáciu. Zakúpila britskú spoločnosť alebo lepšie povedané štúdio, ktoré sa špecializuje na vizuálne efekty. Názov je iKinema. Špecialisti z tejto firmy sa sústredia na technológie, ktoré zachytávajú pohyb človeka a prenášajú ho do rozšírenej reality. Predošlími zákazníkmi boli napríklad Disney, Fox či Tencent. Je v podstate zrejmé, že Apple túto firmu zakúpilo predovšetkým preto aby vylepšilo rozšírenú realitu. Môže sa to týkať práve Animoji či Memoji. Nemusí to ale ostať iba pri týchto „tváričkách“…

- Reklama -

iKinema vytvára rôzne efekty a softvér pre filmy alebo hry. To otvára úplne nové možnosti. Okrem iného vlastní všetky potrebné patenty na technológiu, ktorá prenáša pohyb človeka na animovanú postavu. To je veľmi dôležitý atribút. Využiteľnosť tu tým pádom nie je len pre samotné Apple ale možno aj pre vývojárov tretích strán. Taktiež sa špekuluje, že akvizícia môže mať čo dočinenia s novou hernou službou Apple Arcade či Apple TV+.

Apple zrejme vylepší Animoji a Memoji.

Apple zrejme vylepší Animoji a Memoji. Kúpil na to celú spoločnosť. Ponúkať ale môže omnoho viac. - svetapple.sk

Ako sme už uviedli vyššie, Apple môže touto akvizíciu pomerne dosť získať pri Animoji a Memoji. Minimálne tak to uvádzajú rôzne zahraničné média a zdroje. Možno sa môže trochu zdokonaliť mimika alebo možnosti týchto „smajlíkov“. Na druhú stranu nám ale príde pravdepodobná skôr implementácia rozšírenej reality do zadnej kamery.

Možno by mohli Animoji a Memoji fungovať aj tak, že by nahradili tváre na klasickom videu. Naozaj nevieme. Každopádne aj keď ide o kritizovanú funkciu mnoho ľudí si ju zamilovalo. Stále je tu priestor na rozširovanie a vylepšovanie. Akvizícia celej firmy so zaujímavými patentmi má teda zmysel. Už aj keby mali Animoji či Memoji len lepšie reakcie na pohyb tváre…

Dostaneme niečo, čo tu ešte nebolo?

Špekuluje sa ešte o niečom. Apple môže už o rok chystať aplikáciu, ktorá nám skutočne ponúkne rôzne zaujímavé vizuálne efekty. Nepôjde o nič nevyhnutné. Pôjde skôr o zábavu, ktorú budú môcť používatelia využívať pri vytváraní fotiek a hlavne videí. Podobné aplikácie už poznáme z AppStoru celé roky.

Nie sú al ani zďaleka tak prepracované akoby mohli byť. Predstavte si, že natočíte video a bude vám v ňom kráčať napríklad dinosaurus alebo akákoľvek iná zábavná postavička. Nešlo by zase o nič nevyhnutné ale skôr o zábavu. To je správe. Človek sa potrebuje čas od času odviazať. Každý kreatívny tvorca by tak mohol mať čiastočne Hollywood vo svojom vrecku.

Rovnako tak sa ale špekuluje nad tým, že takáto technológia by sa dala nejakým spôsobom využiť aj v hrách. Hovoríme napríklad o službe Apple Arcade a nejakej interaktívnej činnosti, ktorá by sa síce odohrávala vo virtuálnom prostredí smartfónu avšak v reálnom priestore cez jeho kameru.

Na záver tu máme ešte jednu a poslednú možnosť. Do úvahy pripadá aj služba Apple TV+. Apple môže pripravovať rôzne seriály, relácie či napríklad rozprávky, kde túto spoločnosť a jej patenty využije. Na prvý pohľad sa teda nejedná nič dôležité. V skutočnosti ide ale o niečo, čo nám otvára nové možnosti. Moc sa teda tešíme. Akvizícia takýchto firiem sa určite nekoná len tak pre nič za nič… Privítali by ste lepšie Animoji či Memoji?

Apple zrejme vylepší Animoji a Memoji. Kúpil na to celú spoločnosť. Ponúkať ale môže omnoho viac. - svetapple.sk
Apple zrejme vylepší Animoji a Memoji. Kúpil na to celú spoločnosť. Ponúkať ale môže omnoho viac. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.