Spoločnost Apple vyrukovala so zaujímavou taktikou, ako bojovať proti praktikám spojeným s kradnutím iPhonov. Podľa internej správy, ktorú získal portál MacRumors, budú predajne Apple Stores a autorizovaní poskytovatelia služieb Apple upozornení, ak bol iPhone nahlásený ako chýbajúci v registri zariadení GSMA a je vedený ako odcudzené zariadenie.

Prečítajte si tiež  Bonus ako z rozprávky: Pozrite sa ako Apple motivuje zamestnancov, aby neodišli ku konkurencii

Ak technik spoločnosti Apple uvidí vo svojich interných systémoch správu, že zariadenie bolo nahlásené ako chýbajúce alebo ukradnuté, dostane pokyn odmietnuť opravu. Nová politika by mala pomôcť znížiť počet ukradnutých iPhonov, ktoré sa prinášajú spoločnosti Apple na opravu.

Register zariadení GSMA je globálna databáza určená pre zákazníkov, ktorí môžu v prípade straty alebo krádeže nahlásiť svoje zariadenie ako nezvestné. Až doteraz databáza neslúžila ako interný prostriedok pre podobné operácie, no to by sa v najbližších dňoch zmení.

Predajne Apple Stores, autorizovaní reselleri a poskytovatelia služieb Apple majú obmedzenú možnosť servisovať iPhone, ak zákazník nemôže vypnúť funkciu Find My. Práve táto funkcia môže v servisoch evokovať jeho odcudzenie, keďže prístup k nej by mal mať výhradne originálny alebo momentálny majiteľ zariadenia.

Prečítajte si tiež  Tieto iPhony lokalizujete v appke Find My iPhone aj keď sú vypnuté

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -