Spoločnosť Apple razí cestu vytvárania komponentov z vlastnej produkcie, čoho dôkazom sú predovšetkým čipy Apple Silicon. Podľa novej správy agentúry Bloomberg chce spoločnosť Apple začať nahrádzať aj modemové čipy Qualcomm, ktoré používa v iPhone. Apple už niekoľko rokov pracuje na vlastnej technológii modemových čipov s cieľom znížiť svoju závislosť od iných firiem.

Prečítajte si tiež  Nový iPhone 14 Pro trhá výkonnostné rekordy. Pripojenie 5G je o viac ako tretinu rýchlejšie

Apple chcelo pôvodne uviesť vlastné modemové čipy už v roku 2023, no vzhľadom na nedostatočné vývojové úsilie, bola firma nútená projekt odložiť. Apple naďalej pokračuje v práci na svojich čipoch 5G, no uvedenie počká minimálne do roku 2024. To znamená, že prvým telefónom, ktorý bude obsahovať vlastný modem bude iPhone 15.

Vývoj modemových čipov zaznamenal oneskorenie čo naznačuje, že Apple využije pomalé zavádzanie, aby ukončilo svoju závislosť od spoločnosti Qualcomm. Úplný prechod na modemy z vlastnej produkcie by mohol trvať až tri roky.

Modemový čip Qualcomm
Zdroj: MacWorld

Okrem toho chce Apple už v roku 2025 prestať používať bezdrôtové komponenty od spoločnosti Broadcom. Firma totiž pracuje aj na čipoch WiFi a Bluetooth, ktoré by nahradili komponenty, od Broadcomu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -