Spoločnosť Apple razí cestu vytvárania komponentov z vlastnej produkcie, čoho dôkazom sú predovšetkým čipy Apple Silicon. Podľa novej správy agentúry Bloomberg chce spoločnosť Apple začať nahrádzať aj modemové čipy Qualcomm, ktoré používa v iPhone. Apple už niekoľko rokov pracuje na vlastnej technológii modemových čipov s cieľom znížiť svoju závislosť od iných firiem.

Apple chcelo pôvodne uviesť vlastné modemové čipy už v roku 2023, no vzhľadom na nedostatočné vývojové úsilie, bola firma nútená projekt odložiť. Apple naďalej pokračuje v práci na svojich čipoch 5G, no uvedenie počká minimálne do roku 2024. To znamená, že prvým telefónom, ktorý bude obsahovať vlastný modem bude iPhone 15.

- Reklama -

Vývoj modemových čipov zaznamenal oneskorenie čo naznačuje, že Apple využije pomalé zavádzanie, aby ukončilo svoju závislosť od spoločnosti Qualcomm. Úplný prechod na modemy z vlastnej produkcie by mohol trvať až tri roky.

Modemový čip Qualcomm
Zdroj: MacWorld

Okrem toho chce Apple už v roku 2025 prestať používať bezdrôtové komponenty od spoločnosti Broadcom. Firma totiž pracuje aj na čipoch WiFi a Bluetooth, ktoré by nahradili komponenty, od Broadcomu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -