Autocorrect a písanie na našich iPhonoch je kapitola sama o sebe. Na jednej strane by sme ho asi vôbec nepotrebovali, no v takom prípade by bola gramatika mnohých úplným utrpením. Na strane druhej z nás robí častokrát ešte väčších idiotov, ako by sme v nejakom slove napísali tvrdku. Veľakrát sa stane, že namiesto toho, čo má opraviť, opraví niečo iné, no a spôsobí problémy, najmä ak ide o veľmi vážnu tému a človek vyzerá, že si z toho celého robí veľkú srandu!

Autocorrect vraj dostane viac rozumu!

Ako môžeme vidieť, zlé opravy nie sú len výsady nášho slovenského jazyka, ale očividne trápia aj značnú časť populácie, ktorá tak isto používa iPhone v ďalších krajinách. Slovné skomoleniny či dokonca úplne iné slová na mieste, kde by nemali byť, sú vraj v súčasnej dobe vo svete bežné a Apple si to zjavne uvedomuje. Najnovšie vo firme získali nový patent na to, aby sme mohli lepšie využiť túto funkciu.

Ide vlastne o veľmi jednoduchý patent podškrtávania opraveného slova. Možno teraz argumentuješ tým, že to môžeš v nastaveniach urobiť už aj dnes, no pravda je taká, že to nie je až také dokonalé, ako si myslíš, podčiarknuté slová, ktoré prešli autokorekciou budeš vidieť ty, ale nie osoba, ktorej si správu poslal. Teba možno takto podškrtnuté slovo ešte upozorní, aby si ho opravil, ale ak si hneď chybu nevšimneš a pripustíš, že sa správa odošle, už niet východiska.

Autocorrect - svetapple.sk

Najnovšie by ale všetky chyby mohol vidieť aj prijímateľ správy. Nemuselo by to byť vôbec zložité, rovnako ako ty, tak aj osoba, s ktorou si píšeš uvidí podčiarknuté slovo, ktoré prešlo korekciou, čím by sme sa vlastne všetci vyhli nedorozumeniam. Pokiaľ dobre na patentovej prihláške vidím, človek by po odoslaní mohol ešte vybrať to správne slovo, ktoré malo byť v správe, no a to sa potom pekne odošle do centrály Apple.

Tu by takéto údaje mali zbierať a ladiť ich k dokonalosti, aby takáto funkcia v iPhone už viac nespôsobovala podobné problémy, ale aby robila presne to, na čo bola vymyslená, veď aký to má zmysel neustále opravovať slová po niečom, čo má upravovať slová? Asi žiaden!

patent_apple

Prečítajte si tiež  Apple musí zaplatiť 558 miliónov € za porušenie patentov FaceTime a iMessage
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.